Teczka na dokumenty ślubne – jak uporządkować wszystkie formalności związane ze ślubem i weselem?


Teczka na dokumenty ślubne – jak uporządkować wszystkie formalności związane ze ślubem i weselem?


Teczka na dokumenty ślubne to niezastąpiony gadżet związany z okresem przygotowań do ślubu i wesela. Gdy masz wszystkie dokumenty, umowy i wydruki posegregowane w jednym miejscu, takim jak na przykład: teczka papierowa, nie grozi ci atak paniki ani zwiększony poziom stresu, gdy tuż przed wizytą przymiarkową u krawcowej nie będziesz pamiętała, gdzie odłożyłaś kwit odbioru sukni ślubnej, natomiast twój przyszły mąż nie zastąpi cię na spotkaniu z florystką, ponieważ nie będzie wiedział jaki kolor kwiatów jest dobry do przybrania sali. Wyobraź sobie, że wchodząc na salę weselną przy stołach są wazony z ciemnoróżowymi eustomami, a umawiałaś się na fuksjowe i fioletowe... Albo taka sytuacja: DJ oznajmia miesiąc przed weselem, że nie będzie grał na waszym przyjęciu, ponieważ akurat w tym samym dniu jego brat żeni się, więc nie ma podstaw, aby zwrócić wam wpłaconą zaliczkę. Pamiętasz, że w umowie zawarliście klauzulę o zapewnieniu zastępstwa w razie sytuacji losowych, ale gdzie ta umowa...w którym miejscu ją schowałaś?  No właśnie! Takie przykłady można mnożyć w nieskończoność, tymczasem istnieją sposoby, aby ogarnąć krok po kroku ślub i wesele oraz uporządkować związane z nimi formalności.


Jeśli chciałabyś uniknąć tego typu problemów i perfekcyjnie przygotować się do tego najważniejszego dnia, zajrzyj do poradnika Ślubnych Zakupów. Nasze ekspertki i specjalistki doradzają przyszłym Pannom Młodym, co należy zrobić, aby uporządkować po kolei niezbędne formalności i jaką wybrać teczkę ślubną, która będzie pomocna w zrealizowaniu tego trudnego zadania.Teczka na dokumenty ślubne z motywem srebrnej koronki


Dokumenty na ślub w jednym miejscu

Przygotowania do ślubu trwają wiele miesięcy, niezależnie od tego, czy zaślubiny mają być w urzędzie stanu cywilnego, czy w kościele. Przez ten cały okres zgromadzisz pokaźną liczbę dokumentów, umów z usługodawcami z branży ślubnej, wydruków, rachunków, faktur i spisanych ustaleń dotyczących rozkładu gości w pokojach hotelowych, czy rozlokowania weselników przy ślubnych stolikach. Aby wszystkie ślubne i weselne formalności były pod kontrolą, a w razie potrzeby mieć ułatwiony dostęp do konkretnego dokumentu, trzymaj dokumenty na ślub w jednym miejscu – takim, o którym wie również twój przyszły małżonek. Ustalcie między sobą, gdzie będziecie je przechowywać. Warto pomyśleć o konieczności przenoszenia papierów na spotkania z osobami obsługującymi krok po kroku wesele, a tym samym – wygodzie gwarantowanej przez teczki na dokumenty

Teczka na dokumenty ślubne a teczka papierowa

Teczka na dokumenty ślubne i teczka papierowa, tak zwana aktówka, to świetne rozwiązanie, aby gromadzić i przechowywać ważne dokumenty. Zwykle są posegregowane na konkretne dziedziny – ubezpieczenie mieszkania, samochodu i na życie, kariera zawodowa, edukacja, wynajem, leasing oraz osobiste. Porządek w biurokracji gwarantują klasyczne teczki na dokumenty z gumką, zwykle z opisem na okładce, jakiej dziedziny dotyczy zawartość teczki. Gumka pozwala zamknąć obie okładki teczki, aby żaden z dokumentów nie wypadł przypadkiem i nie zapodział się. Teczki na dokumenty z nadrukiem są pomocne w wyróżnieniu danej teczki, dzięki nadrukowanemu opisowi, w jakim celu przechowywane są zawarte wewnątrz umowy, akta, faktury oraz rachunki. Teczka papierowa przydaje się w każdym domu, więc wskazane jest posiadanie więcej niż jednego egzemplarza. 


Nie inaczej jest z teczkami na dokumenty ślubne. Odgrywają istotną rolę w trzymaniu w ryzach spraw związanych ze ślubem i weselem – umów z podwykonawcami, faktur, wydruków, a nawet samego aktu zaślubin. Wszystkie dokumenty niezbędne do ślubu powinny być zgromadzone w jednym miejscu, uporządkowane na różne etapy przygotowywań i zabezpieczone przed przypadkowym zniszczeniem, czy podarciem. Specjalna teczka ślubna to obowiązkowa pozycja na liście zakupów ślubnych. Wyróżnia ją personalizacja i sprytne zamknięcie na rzepy.

Co może zawierać teczka na dokumenty ślubne? 

Teczka na ślubną dokumentację jest wystarczająco pojemna, aby pomieścić nie tylko całą papierologię związaną z ceremonią zaślubin, ale również inne dokumenty związane z organizacją przyjęcia weselnego. Możesz w niej przechowywać listę gości weselnych, przykładowe menu weselne, wizytówki firm z branży ślubnej, zaproszenia, zawiadomienia, winietki, tekst indywidualnej przysięgi małżeńskiej oraz dyplomy uznania dla rodziców i świadków za pomoc w ogarnięciu wesela. Dzięki teczce przenoszenie dokumentów jest proste i wygodne. W razie potrzeby możesz je po prostu wyjąć, przejrzeć i odłożyć na miejsce. Dla łatwiejszej obsługi dokumentacji, posegreguj zawartość teczki na etapy przygotowań do ślubu i wesela. Teczka ślubna z inicjałami Pary Młodej


Teczka personalizowana na ślubne dokumenty

Teczka na dokumenty ślubne – urząd stanu cywilnego

Jakie dokumenty powinniście mieć przygotowane do wglądu przez urzędnika, jeśli zdecydujecie się na zawarcie ślubu cywilnego? Inne dokumenty są potrzebne przed ślubem, a inne po złożeniu przysięgi małżeńskiej, żeby małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.


Dokumenty, które są obowiązkowe zanim dojdzie do ślubu to:


 • akt urodzenia 
 • dowód osobisty lub paszport 
 • dowód opłaty skarbowej
Dokumenty, które są obligatoryjne to przykładowo:

 • zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku 
 • zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika
 • pełnomocnictwo
 • odpis wyroku sądu potwierdzający rozwód 
 • zagraniczne odpowiedniki wymaganych w RP dokumentów
 • poświadczenie zameldowania na pobyt czasowy na terenie RP. 

Po ceremonii ślubnej dokumenty do teczki ślubnej są związane z instytucjami i urzędami, które należy poinformować o zawarciu związku małżeńskiego i zmianie nazwiska: 


 • urząd miasta lub gminy 
 • urząd skarbowy 
 • starostwo powiatu 
 • bank
 • ZUS
 • pracodawca
 • przedszkole i szkoła
 • wspólnota mieszkaniowa
 • lekarz rodzinny
 • operator komórkowy i internetowy
 • sklepy internetowe, w których posiadasz konto.


Teczka ślubna musi być spora, żeby te wszystkie dokumenty pomieścić!Teczka na ślubne dokumenty z personalizacją

Dokumenty ślubne do kościoła

Jakie dokumenty należy złożyć, aby wziąć ślub kościelny i nie spotkać się z odmową udzielenia sakramentu przez proboszcza?

.

Dokumenty potrzebne do zawarcia ślubu kościelnego:


 • dowód osobisty
 • metryka chrztu 
 • zaświadczenie o bierzmowaniu 
 • świadectwo nauki religii 
 • potwierdzenie odbycia nauk przedmałżeńskich 
 • zaświadczenie o spowiedzi.

Personalizowana teczka na dokumenty do ślubu

Teczka z własnym nadrukiem, w określonej kolorystyce i wybranym motywem graficznym nawiązującym do tematu przewodniego wesela, to cudowny pomysł, żeby teczka papierowa stała się wyjątkowa. Personalizowane teczki są nie tylko przydatne w przechowywaniu umów, aktów i rachunków, ale również sprawdzają się jako oryginalna pamiątka ze ślubu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim okładka, ponieważ to właśnie na niej znajdują się imiona lub inicjały Młodej Pary, data ślubu i podpis: Teczka na dokumenty ślubne wykonany fantazyjną czcionką bądź taką, która przypomina odręczne pismo. Wszystkie nadruki są integralną częścią teczki ślubnej, dzięki zastosowaniu metody sublimacji w przygotowaniu elementów personalizacji, a także wzorów graficznych.

Personalizowane teczki A4 – motywy graficzne

Personalizowane teczki wyróżniają nie tylko imiona nowożeńców oraz data ślubnych uroczystości. Elementem dodającym teczkom efektu WOW są motywy graficzne związane z tematyką ślubną. Ich projekty zostały stworzone zgodnie z najmodniejszymi trendami ślubnymi w sezonie i tymi, które uchodzą za ponadczasowe. 


Sprytne teczki na dokumenty do ślubu mają wzory graficzne spójne z całymi kolekcjami ślubnymi zawierającymi zestawy dekoracji sali weselnej i stołów, akcesoria ślubne oraz prezenty dla uczestników wesela. Teczka ślubna z kolekcji Sweet Peony


Teczka na dokumenty ślubne ze srebrnymi akcentami


Personaliozowana teczka ślubna ze słonecznikami

Możesz wybierać spośród kolekcji takich jak: Białe Kwiaty, Sweet Peony, Only Love, Marsala, Rustic Pampas, All You Need Is Love, Świeży Eukaliptus, Delikatne Lilie, Boho Wedding, Geometryczne Serce, Eteryczna Zieleń, Botanica, Butelkowa Zieleń, Barwy Jesieni, Flora, Błękitny Sukulent, Coś Niebieskiego, Magiczna, Elegancja Złota, Fuksjowy Jaskier, Geometric Rose, Greenery, KarmeLove, Srebrna Koronka, Klasyczne Srebro, Lawenda, LiMarte, Słoneczna Cytryna, Słoneczniki, Młoda Para, Subtelna Hortensja, Polne Wrzosy, Obrączki, Modern, Rocznica Ślubu, Różowe Złoto, Granatowa, Pastelowa Akwarela, Podróż Poślubna, Miesiąc Miodowy, Vintage Lace, Zielony Wianek, Wedding, Złoto-Granatowa, Vintage, Rustykalna oraz Srebrne Love. 


W tak różnorodnej i modnej szacie graficznej teczki papierowe zmienią się w eleganckie teczki na dokumenty ślubne z imionami i datą ślubu. 

Teczki na dokumenty – dlaczego warto spersonalizować?

Argumentów przemawiających za spersonalizowaniem teczki na dokumenty z gumką jest wiele. Po pierwsze: zyskujesz niepowtarzalną szatę graficzną swojej aktówki, po drugie: wasze imiona lub inicjały wskazują, że teczka jest własnością prywatną i znajdują się w niej dokumenty związane z najważniejszym dniem w waszym wspólnym życiu, a po trzecie data ślubu nadrukowana na segregatorze jest związana ze zwieńczeniem wszystkich formalności ślubnych.  Ponadto, wszystkie ślubne dokumenty są chronione przed zgubieniem, zniszczeniem, czy podarciem. Teczka personalizowana w odróżnieniu od uniwersalnej pełni wiele funkcji – dekoracyjną, praktyczną oraz sentymentalną.


Warto ją mieć! To rewelacyjny i zarazem prosty sposób, żeby utrzymać porządek w dokumentach ślubnych i weselnych!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.