Romantyczny ślub cywilny i dekoracja USC


Wymarzona ceremonia ślubna kojarzy nam się przede wszystkim z pięknymi dekoracjami i ceremonią kościelną. Trudno porównać bogato udekorowane wnętrze kościoła z wnętrzami Urzędów Stanu Cywilnego. No bo w jakim urzędzie znajdziemy romantyczne oświetlenie i morze kwiatów? Jednak dekoracja sali USC jest możliwa i wiele może zmienić w naszej ceremonii.


Jeśli planujesz ślub cywilny, musisz wiedzieć, że ceremonie odbywają się w innym budynku niż ten, który służy za miejsce pracy urzędników i urzędniczek. Miejsce ślubów to reprezentacyjny oddział urzędu – w ratuszu, pałacu lub odnowionej kamienicy. Wszystko zależy od tego, czym dysponuje miasto.
Dekoracja Urzędu Stanu Cywilnego przygotowane przez urzędników. to zazwyczaj stylizowane meble, dywany i oświetlenie, a do tego dochodzą bukiety kwiatów przy wejściu i przy stanowisku urzędnika. A opcje te można jeszcze rozszerzyć.

Wszystko zależy oczywiście od dobrej woli urzędnika. Może się okazać, że nie ma nic przeciwko dekoracjom i nie przeszkadza mu rozstawienie naszych dekoracji. Na wejściu możemy umieścić plakat powitalny na przykład oprawiony w złotą ramę, ustawiony na sztaludze. To miły gest w stosunku do naszych gości, pierwsze ich przywitanie i również wskazanie właściwej sali. Nasz plakat może nawiązywać do dekoracji sali weselnej.

Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie na wejściu praktycznego plakatu z grafikami oraz godzinami najważniejszych wydarzeń w Waszym Wielkim Dniu. Plakat Plan Ślubu ułatwi Waszym gościom zaplanowanie przyjazdu na odpowiednią godzinę we właściwe miejsce.


Niesamowitą atmosferę stworzyć można również umieszczając w holu Pałacu Ślubów niesamowity napis świetlny LOVE. Ciepłe światło ledowe to niepowtarzalna dekoracja, która zrobi piorunujące wrażenie na gościach. Doskonale sprawdzi się również jako dodatek sesji zdjęciowej.


Gdy warunki w urzędzie na to pozwalają, możemy umieścić na krzesłach ozdobny, złoty baner dekoracyjny Mr & Mrs.  To bardzo elegancka ozdoba krzeseł Pary Młodej.


Ale dekoracja USC ma w sobie jeden haczyk. Kto dokładnie zajmie się twoimi dekoracjami po skończonej uroczystości? Pamiętajmy, że ślub cywilny to bardzo krótka uroczystość (rzadko przekracza 15 minut), więc wszystkie te dekoracja trzeba szybko przed ślubem rozstawić, a potem zaraz po ceremonii pozbierać. Wy oczywiście jako para młoda nie możecie się tym zająć. Świadkowie również mają swoje zadania. Warto więc poprosić kolegów o szybką akcję sprzątającą aby sprawnie zabrać nasze dekoracje ze sobą na salę weselną.

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.