Jak ułatwić gościom poruszanie się na weselu? - praktyczne dekoracje ślubne

Wesele to wyjątkowa uroczystość, skrojona specjalnie na miarę Pary Młodej. Może to być wielkie, huczne wesele, na dużą liczbę osób lub skromny poczęstunek dla najbliższych, podany w ogrodzie. Jednak bez względu na to, w jaki sposób Młodzi zdecydują podjąć swoich gości, każdej Parze zależy, aby czuli się oni komfortowo. Jednym z aspektów, o który warto zadbać jest jak najlepsze i najpiękniejsze oznakowanie weselnej przestrzeni. Dla większości osób bowiem miejsce wesela jest miejscem wcześniej nieznanym, a dzięki właściwym wskazówkom goście poczują się zaopiekowani i bezpieczni. W opisaniu weselnej przestrzeni pomogą Wam praktyczne dekoracje ślubne, które poznacie bliżej w naszym dzisiejszym wpisie!

Pierwszą wskazówką, jaką możecie dać swoim gościom jest oczywiście ustalony wcześniej układ miejsc przy stołach. Rozwiązanie to wymaga od Was trochę wysiłku, ponieważ to Wy znacie swoich gości najlepiej i to do Was należy decyzja który gość zasiądzie na wybranym miejscu. Wysiłek ten jednak z pewnością się opłaci, dzięki niemu bowiem zadbacie o wspaniałą atmosferę, zapobiegniecie ewentualnym sporom rodzinnym, ale przede wszystkim sami znajdziecie się obok osób, na których bliskości najbardziej Wam zależy!

Plan stołów zazwyczaj ustawiony zostaje w widocznym miejscu, zaraz przy wejściu, aby goście szybko i sprawnie mogli odnaleźć na nim swoje nazwiska lub zdjęcia, a następnie udać się do przypisanego im miejsca. O różnych rodzajach oraz zaletach planu stołów pisaliśmy tutaj.
źródło: pinterest.com
źródło: pinterest.com

Uzupełnieniem lub alternatywą dla planu stołów w przypadku mniejszej liczby gości są oczywiście winietki z imionami i nazwiskami gości, umieszczone przy poszczególnych nakryciach. Dzięki nim goście otrzymają jeszcze dokładniejszą informację na temat miejsca, które mogą zająć na początku świętowania. Winietki mogą przybrać przeróżne formy, zarówno pod względem kształtu jak i materiału z którego są wykonane. Dobierając odpowiednie, możecie dopasować je idealnie do stylu lub motywu przewodniego Waszego wesela. Najpopularniejsze winietki to papierowe wizytówki ślubne, bileciki lub składane wizytowniki ślubne, mogą to jednak być bardziej nietypowe formy, takie jak drewniane krążki, przypinki lub papierowe winietki na kieliszki lub sztućce. Każda forma winietki będzie właściwa, możecie zakupić winietki personalizowane, z imionami i nazwiskami wypisanymi wybraną, ozdobną czcionką, lub kupić czyste i wypełnić je samodzielnie.

         
    
         

Strzałki, tabliczki, banery i inne dekoracje
Oprócz miejsc dla gości warto odpowiednio opisać również inne miejsca, które weselnicy będą odwiedzać oraz gdzie będą spędzać czas podczas przyjęcia. Takimi miejscami są z pewnością: słodki barek, drink bar, miejsce do tańca, fotobudka, stoły oraz droga do samej sali weselnej , namiotu weselnego lub przestrzeni w plenerze. Bardzo praktycznym akcesorium, które jest jednym z najczęściej wybieranych przez Pary Młode są różnego rodzaju napisy drewniane – całościowe lub stworzone z osobnych, drewnianych liter. Drewniane litery pozwalają ułożyć dowolny, wybrany przez Was napis, są bardzo stabilne i dodatkowo pięknie się prezentują. Wszelkie dekoracje wykonane z drewna są również bardzo podatne na zdobienie, dlatego dla lepszego efektu taki napis można na przykład opleść dodatkowo drucikiem z lampkami LED, co stworzy wyjątkowy nastrój.
         https://www.slubnezakupy.pl/oferta/1540-litery-drewniane-napis-mr-mrs-dlugosc-80cm-2220000010047.html?search_query=napis+drewniany&results=383   

https://www.slubnezakupy.pl/dekoracje-sali/1274-napis-dekoracyjny-slodki-barek-mega-duzy-60x30cm.htmlDrugim, doskonałym sposobem na poprowadzenie gości we właściwym kierunku są różnego rodzaju tabliczki oraz strzałki przeznaczone do zawieszenia w wybranym miejscu. Za pomocą takich tabliczek łatwo oznaczycie miejsce ślubu czy wesela, drogę do strefy wypoczynkowej, miejsce sesji zdjęciowej z Parą Młodą czy nawet drogę do toalety! Strzałki oraz tabliczki przydadzą się jeszcze nie raz, na przykład możecie wykorzystać je również podczas Waszej sesji zdjęciowej.

         Słodki barek to najbardziej wdzięczne miejsce do ozdabiania, również jeżeli chodzi o dekoracje zawierające napisy, takie jak: różnego rodzaju etykiety do słodkiego barku, tabliczki, małe słodkie pudełeczka lub wizytówki. Na stołach dla gości z kolei królują różnego rodzaju tabliczki na stoły weselne, które mogą zawierać dowolne informacje. Najczęściej jednak są to numerki stołów, menu weselne, program wesela lub inne wiadomości, które Nowożeńcy w elegancki sposób chcą przekazać zebranym, w tym szczególnym dniu. Tabliczki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, na przykład: drewna, plastiku, papieru, metalu lub odpowiednie do napisów kredowych.

         


         


         

Bardzo pomocnym dodatkiem będzie również plakat powitalny, zwłaszcza w przypadku gdy teren na którym odbywa się ślub lub wesele jest dosyć rozległy. Umieszczony niedaleko wejścia do lokalu poinformuje przybywające osoby, gdzie dokładnie znajduje się miejsce spotkania. Plakat będzie również miłym akcentem, gdyż już od progu odczują, że cieszycie się z ich przybycia. Z kolei miejsce gdzie zasiądzie Para Młoda, oprócz drewnianych liter może dodatkowo ozdobić baner dekoracyjny z imionami. Dzięki niemu wszyscy będą wiedzieli w którym miejscu na sali znajdują się najważniejsze osoby w tym szczególnym dniu.

        

Wszelkie dodatki, na których goście znajdą wskazówki, będą nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również przepiękną dekoracją, która ubogaci ślubny wystrój. Wybór jest tak szeroki, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno na uroczystość plenerową jak i w lokalu. Różne materiały, kształty oraz kolory pozwolą dobrać dekoracje do każdego stylu wesela, nie trzeba decydować się na wszystkie opcje – możecie wybrać jedynie te, które Waszym zdaniem sprawdzą się najlepiej.

Dekoracje zaprezentowane w artykule znajdziecie na www.SlubneZakupy.pl
Zapraszamy!Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!