Ślubny pomocnik - plan stołów na wesele


Kiedy już trud decyzji w jaki sposób usadzić gości znajdzie się za Wami, wtedy pozostaje jeszcze wybór formy, w jakiej zaprezentujecie im swoją koncepcję. Jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprawdzających się form jest dziś plan stołu weselnego. Bez obaw, nie musi być on nudny i zwyczajny! Jest kilka sposobów, aby plan ten zachwycał gości nie mniej niż pozostałe dekoracje wesela.

Praktyczność

Bez względu na to, na jaki sposób usadzenia gości się zdecydujecie - czy będzie to jeden wspólny stół dla wszystkich, czy może okrągłe bądź kwadratowe, osobne stoliki, w każdym przypadku plan stołów jest bardzo praktycznym dodatkiem na weselu. Dzięki niemu unikniecie zamieszania związanego z tym pierwszym momentem, w którym tłum gości gorączkowo rusza w stronę stołów, aby podjąć decyzję lub odszukać miejsca, które zostały im przeznaczone. Bardzo pomoże on również osobom, którym nie zawsze uda się dotrzeć do Was o wyznaczonej porze ;) Wtedy wystarczy jeden szybki rzut oka na plan i od razu znajdą one dedykowane im miejsca.


Dekoracja

Oprócz swej funkcji praktycznej, plan stołu ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Odpowiednio dobrany pod względem materiału, czcionki oraz kolorystyki, staje się wspaniałym elementem dekoracyjnym, który w połączeniu z pozostałymi dekoracjami tworzy niesamowitą kompozycję. Wasz plan stołu może zostać zamieszczony na dowolnym materiale w dowolnej formie, ważne są jednak dwie podstawowe zasady: musi być on czytelny (najlepiej już z pewnej odległości) oraz stabilny, aby ilość osób podchodząca by odszukać swoje miejsce nie spowodowała, że plan się przewróci. Aby zachować stabilność plany zwykle umieszczane są w specjalnych, ozdobnych ramach, bądź na różnego rodzaju standach. Można również taki plan postawić na drewnianej sztaludze - doda to atrakcyjności oraz oryginalności, sprawdzi się szczególnie jako wspaniałe rozwiązanie podczas wesela w plenerze.


Różnorodność

Najpopularniejszym rodzajem planu stołów jest klasyczny plakat, ozdobiony elementami dekoracyjnymi w postaci pięknej grafiki, spójnej kolorystycznie oraz stylistycznie z pozostałymi dekoracjami. Imiona i nazwiska gości umieszczone są na plakacie w różnych konfiguracjach, jednak najczęściej jest to porządek numeryczny - według kolejności stolików lub alfabetyczny - według kolejności pierwszych liter nazwisk zaproszonych. Choć plakat jest bardzo popularny, wśród weselnych inspiracji znaleźć można również inne formy, takie jak plan zapisany na lustrze, przypięty do tablicy korkowej w postaci specjalnych bilecików z numerkami, a także w postaci drzewek, klamerek czy różnego rodzaju zawieszek. Przy wyborze planu stołów należy jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę gości - im większa liczba, tym lepiej sprawdza się klasyczna lista nazwisk, im mniejsza - wtedy swoje zastosowanie równie silnie znajdują fantazyjne formy.

                                    
                   źródło: pinterest.com
źródło: pinterest.com

Inne korzyści

Plakat z listą gości nie musi pozostać jedynie plakatem. Gdy spełni już swoją rolę ślubnego pomocnika, może stać się również miejscem gdzie goście złożą swoje podpisy lub zostawią króciutkie życzenia dla Pary Młodej. Do plakatu można przymocować zrobione podczas wesela wspólne zdjęcia lub drobne pamiątki, takie jak winietki, zabawne akcesoria czy dekoracyjne arcydzieła powstałe podczas weselnych zabaw.
Serdecznie polecamy zainwestować w ślubnego pomocnika, jakim jest plan stołów. Dzięki niemu Wasi goście odczują komfort, sala zyska piękną dekorację, a Wy niebanalną pamiątkę oraz spokój ducha ;)

Piękne, dostosowywane specjalnie do Waszych potrzeb plany stołów znajdziecie na www.slubnezakupy.plSklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!