Wybieramy idealną świadkową - nasze wskazówki!


Narzeczony jest, sala jest, termin także zarezerwowany - pora więc wybrać odpowiednią osobę do pełnienia roli świadkowej!
Zanim zdecydujesz się na wybór osoby, która ma zostać Twoją świadkową, a co za tym idzie „prawą ręką” pomocną w organizacji ślubu i wesela, dobrze się zastanów. Świadkiem powinna być osoba, z którą utrzymujesz ścisłe kontakty i której przede wszystkim ufasz oraz wiesz, że możesz na niej polegać. Świadkową może zostać siostra, kuzynka, przyjaciółka- decyzja należy tylko do Ciebie. Nie działaj pod presją- jeżeli czujesz, że wybrana przez Ciebie osoba może nie spełnić Twoich oczekiwań, zastanów się nad inną możliwością. Przed dokonaniem decyzji dobrze jest wytypować dwie lub trzy inne osoby, które poprosisz o zostanie świadkiem, w przypadku, gdy pierwsza osoba-odmówi. Należy być także przygotowanym na taką ewentualność, ponieważ nie każdy jest w stanie podjąć się takiego zadania.
W ostatnich latach coraz popularniejsze stały się także śluby z udziałem druhen. To fajna opcja dla tych Pań Młodych, które marzą o poproszeniu kilku najbliższych osób, przyjaciółek. Druhny stanowią piękne tło dla Panny Młodej, np. poprzez ubranie takich samych sukienek na czas ceremonii zaślubin. A dodatkowo nikt nie powinien poczuć się urażony, iż nie został wybrany do pełnienia ważnej roli podczas ślubu. Nie można jednak zapominać, że spośród tych osób należy wybrać tą jedną, która ściśle będzie związana z formalnym pełnieniem obowiązków świadkowej.
Pamiętaj, iż niezależnie na jaki ślub się zdecydujesz- cywilny lub konkordatowy, Twoja świadkowa musi mieć ukończony 18 rok życia. Dodatkowo, podczas ślubu kościelnego, świadkowa powinna być osobą wierzącą i nie pozostającą w nieformalnym związku. Jednak w zależności od parafii, przepisy te są różnie interpretowane.
Czego zatem możesz wymagać od świadkowej? Przede wszystkim wsparcia i pomocy w podejmowaniu różnych decyzji. Możesz poprosić daną osobę, aby np. towarzyszyła Ci podczas wybierania sukni ślubnej, fryzury, dodatków niezbędnych podczas przyjęcia. Możesz poprosić ją także o pomoc w zorganizowaniu wieczoru panieńskiego, oczywiście jasno wytyczając granicę.
Najlepiej, gdy wcześniej ustalisz, czego będziesz wymagać od swojej świadkowej, poza podpisaniem przez nią dokumentów, czy też zajęcia odpowiedniego miejsca w urzędzie/kościele. Możesz poprosić ją, aby zaraz po uroczystości zbierała kwiaty otrzymane od gości, np. do specjalnie przygotowanego kosza. Ustalcie też, czy podczas przyjęcia weselnego będzie Ci towarzyszyła w takich czynnościach jak poprawki makijażu, fryzury, bądź pomoc w skorzystaniu z toalety. Zastanów się także, czy chcesz, aby świadkowa była odpowiedzialna za zachęcanie gości do zabawy.
Nie należy zapominać o fakcie, że osoba, którą poprosisz o bycie świadkową jest również Twoim gościem weselnym i ma prawo do swobodnej zabawy. Nie wymagaj od niej, aby co chwilę towarzyszyła Ci w czynnościach, w których może np. pomóc mama, bądź Twój przyszły mąż. Spraw, aby i dla niej ten dzień był wyjątkowy, gdyż z pewnością do tej pory była dla Ciebie nieocenioną pomocą i wsparciem.
Nie wiesz, w jaki sposób zapytać? Nic prostszego! Zorganizuj babskie spotkanie.
W naszym sklepie znajdziesz fantastyczną zdrapkę-niespodziankę: Czy zostaniesz naszą świadkową? Zapakuj ją w kopertę, przyozdób wstążeczką i dołącz, np. do butelki dobrego wina. Taki prezent możesz wręczyć świadkowej, która z pewnością będzie mile zaskoczona i zaintrygowana Twoim oryginalnym pomysłem. Nie zapomnij podkreślić, jak ważna jest dla Ciebie dana osoba. Zaznacz, iż byłabyś zachwycona, gdyby to właśnie ona zgodziła się na świadkowanie i wspieranie Cię w tym ważnym dniu.


Mamy nadzieję, że nasze porady przyczynią się do tego, iż wybór idealnej świadkowej stanie się dla Ciebie łatwy i przyjemny. Powodzenia!Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!