Ślub jak z bajki, czyli organizacja ceremonii w plenerze

Ślub w pięknym, zielonym ogrodzie lub innym miejscu to obraz, który znamy przede wszystkim z romantycznych filmów. Hitem ubiegłego sezonu stała się zatem możliwość zorganizowania ślubu cywilnego w plenerze. Taka opcja dała wielu parom szansę organizacji zaślubin i przyjęcia w wybranym przez siebie miejscu. To duże ułatwienie, gdyż taka forma ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny urok, co więcej- nie zostaje zamknięta w czterech ścianach. 
 
Jednak, aby zorganizować ślub poza urzędem trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami oraz wymogami stawianymi przez urzędników. Po pierwsze należy złożyć stosowny wniosek o wstąpienie w związek małżeński we wskazanym przez Parę Młodą miejscu. Wymagania są jasno i ściśle sprecyzowane- wybrane przez nas miejsce ceremonii musi być uroczyste oraz bezpieczne dla wszystkich uczestników.
Ponadto należy zapewnić urzędnikowi osobny stolik do podpisywania dokumentów, mikrofon i nagłośnienie, zadaszenie, miejsce, w którym może się przebrać oraz dostęp do toalety. Dodatkowym wymogiem jest także osobne miejsce, w którym będą podpisywane i odbierane oświadczenia- podczas tych czynności obsługa nie może przygotowywać, np. obiadu.
Przed wydaniem decyzji, urzędnik sprawdza wybrane przez nas miejsce, po wcześniejszym ustaleniu terminu. Po zaakceptowaniu wniosku, narzeczeni podpisują w urzędzie oświadczenie o zobowiązaniu do spełnienia wymogów stawianych przez USC. Koszt organizacji takiej ceremonii, jako opłata dla urzędu to dodatkowe 1000 zł.
Po załatwieniu spraw formalnych należy zadbać o resztę niezbędnych elementów naszej ceremonii. Warto wybrać odpowiedni namiot, bądź inne zadaszenie, dostosowane do liczby gości. Stawiając na namiot pamiętajmy, aby można go było łatwo dopasować do istniejącej pogody- możliwość zamknięcia ścianek uchroni naszych gości przed deszczem i brzydką pogodą. Zadbajmy także o podłogę znajdującą się w środku. Przez środek możemy położyć elegancki, np. biały dywan. W wersji bardziej ekskluzywnej środek namiotu można wyłożyć drewnianą podłogą, która znacznie ułatwi poruszanie się wszystkim gościom.
Zadbajmy o to, by nasze miejsce w namiocie było dobrze widoczne dla gości oraz by mogli się w nim czuć bardzo swobodnie. Aby podkreślić charakter uroczystości warto zdecydować się na wynajęcie osób, które zadbają o oprawę muzyczną, np. kwartetu smyczkowego. Dekoracje świetlne, np. led lub ozdobne lampiony oraz piękne kwiaty z pewnością uzupełnią całość aranżacji. Jeśli w namiocie jest wystarczająca ilość miejsca, możemy także ustawić stół z przekąskami dla gości, aby umilić im czas oczekiwania na rozpoczęcie się zaślubin. Z pewnością pomocna będzie także obsługa kelnerska, która np. poczęstuje przybyłych na uroczystość lampką szampana.
Organizując przyjęcie w plenerze trzeba także zadbać o: meble- krzesła i stoły, nagłośnienie, catering oraz wypożyczenie naczyń, klimatyzatory, oświetlenie i dekorację oraz toaletę dla gości. Dużym ułatwieniem staje się zatem organizacja samej ceremonii zaślubin w ogrodzie, najlepiej znajdującym się przy sali weselnej, pałacu.
Przeniesienie dalszej części imprezy do wewnątrz sprawia, że nie musimy się martwić o większość wymienionych powyżej elementów, gdyż znajdują się one jako standardowe wyposażenie sali. Możemy także zaoszczędzić pieniądze na cateringu, jeśli wybrane przez nas miejsce dysponuje dostępem do kuchni i możliwością przygotowania przez nich posiłków dla wszystkich gości.
Organizacja zaślubin w plenerze to nie lada wyzwanie, dlatego Młode Pary często korzystają z usług tzw. wedding plannerek i różnych firm, powierzając im organizację tak dużego przedsięwzięcia. Nie wyklucza to jednak w żaden sposób możliwości samodzielnego przygotowania uroczystości- jeśli tylko czujemy się na siłach i podołamy temu wyzwaniu to śmiało możemy realizować swoje zamiary i marzenia o ślubie jak z bajki.

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.