Klimatyzacja na sali weselnej - jak wybrać salę na wesele?

Wybór sali weselnej to w większości przypadków pierwszy krok podczas organizacji wesela. I choć często przyszłe Pary Młode mają upatrzoną tą jedną, jedyną salę weselną już długo przed wyznaczoną datą ślubu to zazwyczaj kierują się względami estetycznymi, bądź po prostu jej znajomością z innych przyjęć.


Poza pięknym wystrojem i dobrym jedzeniem, wybierając salę weselną należy pamiętać o tak ważnym elemencie, jakim jest klimatyzacja. Z uwagi na to, iż większość wesel organizowana jest w sezonie letnim, od maja do września, gdzie jak wiadomo temperatury mogą osiągać wysokie wartości, warto zadbać o „schłodzenie” atmosfery podczas wesela.

Zbyt wysoka temperatura panująca na sali może zniechęcić gości do zabawy, a suche i parne powietrze źle wpłynąć na ich samopoczucie. Weselnicy mogą poczuć się bardzo niekomfortowo, nikt z nas nie chciałby bowiem bawić się będąc spoconym, z popsutą fryzurą, czy spływającym z twarzy makijażem. Ponadto należy pamiętać, że jedzenie znajdujące się na stołach ulega szybszemu psuciu się.

Warto dopytać obsługę, w którym miejscu znajdują się klimatyzatory. Ma to bardzo istotny wpływ podczas ustawiania stołów i rozsadzania gości. Siedzenie bezpośrednio pod zimnym nawiewem nikomu nie służy, a już w szczególności osobom starszym, bądź małym dzieciom.

Drugim ważnym aspektem jest sprawność klimatyzatorów- przyszli małżonkowie powinni poprosić obsługę o włączenie klimatyzacji, tak, aby sprawdzić, czy działa bez zarzutu. Należy także dopytać o to, kiedy ostatni raz klimatyzacja była serwisowana i czy znajdują się w niej filtry oczyszczające powietrze- to istotne, gdyż nieprawidłowo działający filtr może roznosić po sali nieprzyjemny zapach.

Dzień przed weselem dobrze jest także ustalić z obsługą kelnerską dwie kwestie- pierwsza z nich dotyczy schłodzenia sali w dniu ślubu. Warto poprosić, aby klimatyzacja została włączona kilka godzin przed rozpoczęciem wesela, najlepiej ustawić jedną stałą temperaturę, by w momencie przybycia gości na sali panowała odpowiednia temperatura. Druga kwestia dotyczy obsługi klimatyzatora i próśb osób starszych, którym zapewne ustalona przez nas temperatura może nie odpowiadać po dłuższym siedzeniu przy stole. Poprośmy, aby jedna osoba z pośród obsługi miała szczególny wzgląd na prośby starszych weselników i kwestię zmiany temperatury uzgadniała, np. ze świadkiem, lub inną wyznaczoną przez nas osobą. To z pewnością pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych stresów.


Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na organizację wesela w lokalu nieklimatyzowanym, lub np. w namiocie ustawionym w ogrodzie, warto wziąć pod uwagę możliwość wypożyczenia przenośnych klimatyzatorów. Wiele firm na rynku oferuje takie usługi, co z pewnością pomoże nam w rozwiązaniu problemu zbyt wysokiej temperatury w miejscu organizacji przyjęcia.Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.