Idealne życzenia ślubne? Nasze porady!

Ślub to nie lada wyzwanie zarówno dla Młodej Pary, ich najbliższej rodziny, ale również dla zaproszonych gości niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze ślubem cywilnym, czy wyznaniowym. Każdy stara się wypaść jak najlepiej w tym ważnym dniu. Ceremoniom ślubnym towarzyszą różnego rodzaju zwyczaje, jednym z nich jest składanie życzeń Młodej Parze zaraz po zakończonej ceremonii. Jakie więc złożyć życzenia Nowożeńcom aby były oryginalne i zapadły im w pamięci mimo setek innych wokół? Jaką wybrać formę - poważną czy żartobliwą? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszej notce! 
Po pierwsze: czego powinniśmy życzyć Zakochanym?


Oczywiście wiele zależy tutaj od naszego pokrewieństwa czy znajomości z Młodą Parą. Życzenia od rodziców czy rodzeństwa będą bardziej osobiste niż te wysłane w formie SMS od sąsiadki, dlatego warto zachować tutaj rozwagę. Najczęściej życzenia dotyczą dobrej i jak najdłuższej relacji między małżonkami, zdrowia oraz dużego majątku, jednak najpopularniejsze są życzenia dotyczące dzieci!

Ważne jest aby życzenia nie były zbyt długie ponieważ tego dnia Para Młoda otrzyma ich bardzo wiele, sprawa dotyczy zarówno życzeń w formie pisemnej jak i mówionej - pod kościołem zbiera się bardzo długa kolejka i chyba nikomu nie uśmiecha stać godzinami w skwarze letniego słońca, bądź zupełnie odwrotnie - marznąć w zimowych warunkach.

Na poważnie czy zabawnie?


Zabawne życzenia są oczywiście po to aby dodać trochę luźniejszej atmosfery w tym ważnym dni. Trzeba jednak uważać, bo granica dobrego smaku jest tutaj bardzo cienka - zamiast rozśmieszenia młodej pary możemy uzyskać zupełnie odwrotny efekt. Warto unikać żartów ironicznych czy sarkastycznych, nie powinniśmy wspominać o długim i usłanym kłodami życiu małżeńskim lub o zmarnowanej możliwości ucieczki sprzed ołtarza.

Przygotowaliśmy przykład takiego życzenia, które można wpisać np. do księgi gości lub w kartce dołączonej do prezentu:

1/2 kg miłości, 3 łyżki zazdrości, 10 dkg zaufania, 2 krople na „nerwach grania”, 6 gramów cierpliwości, 3 dkg wyrozumiałości, 5 łyżek humoru, 10 łyżeczek wigoru, wszystko razem dokładnie mieszamy i małżeństwo doskonałe mamy. Wiele Szczęścia i radości w Dniu Ślubu życzą …
  

Życzenia oficjalne często padają z ust lub wychodzą spod ręki osób, które nie są bardzo blisko z parą młodą. Jest to bez wątpienia bardzo bezpieczne zagranie, które oszczędzi nam nieprzyjemnych min ze strony Młodych. Tutaj kolejny przykład:

Z okazji Waszego ślubu przyjmijcie najlepsze życzenia,

aby spełniły się Wasze sny, ziściły marzenia,

w szczęściu płynęły wspólne dni,

niech miłość je opromienia
  
Co warto dołączyć do życzeń?

Oczywiście nie mamy tutaj na myśli oficjalnego prezentu, jedynie drobny upominek, który wręczymy przy składaniu życzeń :) Od dawna popularne są kupony lotto dołączane do bukietów, czy czekoladek. Można również wręczyć Młodej Parze figurkę aniołka lub życzenia w pisemnej formie w ciekawym pudełeczku!
Bez względu na to czy życzenia będą poważne, wzruszające czy "na wesoło" najważniejsza w tym wszystkim jest szczerość - niech te życzenia będą prosto z serca i najzwyczajniej sprawią radość Młodej Parze.Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele


Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych


Facebook: dołącz do nas


YouTube: zobacz nasze filmy


Blog: czytaj od początkuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!