Winietki ślubne - bieżące trendy

Jaka jest rola winietek ślubnych? Ich główna funkcja sprowadza się oczywiście do wskazania gościom przydzielonych im wcześniej miejsc. Każda przyszła Panna Młoda wie, że rozmieszczenie tak znacznej liczby osób - które nie zawsze darzą się wzajemną sympatią lub pochodzą z różnych kręgów znajomych - jest nie lada wyzwaniem. Dzięki wcześniejszemu rozplanowaniu kto, z kim i gdzie będzie siedział, unikniemy niepotrzebnych pretensji, nieporozumień czy rozdzielenia bliskich sobie osób. We właściwej realizacji Waszego planu rozmieszczenia gości niezastąpione będą winietki ślubne (oraz oczywiście plany stołów - zobacz, spośród jakich wzorów możesz wybierać!).Jeszcze kilka lat temu wizytówki wskazujące miejsce gości przy stołach były oczywistym, ale jednocześnie mało oryginalnym elementem, pełniącym funkcję czysto praktyczną. Dziś, dzięki bogatemu zróżnicowaniu na rynku ślubnym, przyszli Małżonkowie mogą wybierać spośród dziesiątek propozycji, dostosowując ten element dekoracji stołów weselnych zarówno do kolorystki, jak i charakteru oraz stylistyki swojej uroczystości. Przyjrzyjmy się zatem 3 głównym tegorocznym trendom!

Najbardziej klasyczną, a jednocześnie elegancką wersją winietek ślubnych są kartonowe wizytówki, umieszczane zazwyczaj bezpośrednio na talerzu gości lub tuż obok zastawy. Wizytówki dobieramy, kierując się zwłaszcza kolorem przewodnim wesela, jak również charakterem zaplanowanej zabawy. Jeśli nasz wymarzony dzień ma być elegancką uroczystością, warto sięgnąć po białe winietki, ozdobione wybranym wzorem lub elementem nawiązującym kolorystycznie do głównego motywu – écru, szampańskim czy beżowym. Natomiast w przypadku,gdy nasz wybór padł jednak na nieco odmienną stylizację – motywem przewodnim wesela jest wyrazisty kolor lub stylistyka rustykalna czy romantyczna - winietki będą idealnym elementem spajającym naszą wizję. Warto pamiętać, że kolor wizytówek powinien pasować do obrusów, serwetek i dekoracji użytych na stołach.

Źródło: slubnezakupy.pl


Źródło: ślubnezakupy.pl

Jeśli nie po drodze Ci z klasyczną elegancją, a na ślubie chcesz podkreślić indywidualny charakter imprezy, zaskocz swoich gości, dobierając oryginalną formę winietek ślubnych. Tegorocznym hitem są wizytówki w kształcie motylków, serduszek czy gołąbków, które umieszczamy w nietypowych miejscach – na widelcach lub brzegu kieliszków. Winietki w takiej formie będą piękną dekoracją Twoich stołów weselnych, a jednocześnie mogą stanowić miłą pamiątkę dla weselników. 
Źródło: slubnezakupy.pl

Wasze winietki mogą mieć dodatkowe zastosowanie! Niezwykle popularną formą jest obecnie łączenie wizytówek z prezencikami dla gości. Do wyboru jest wiele wzorów oryginalnych wizytówek-opakowań, takich jak winietki ślubne krzesełka czy niezwykły upominek dla gości w formie personalizowanych winietek - pudełeczek na upominki w kształcie fraków i sukienek. Istnieje duży wybór słodkości i gadżetów, które możecie włożyć do środka. Z powodzeniem mogą to być migdały w lukrze, czekoladki czy kruche ciasteczka z wróżbą.

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Rewelacyjną formą winietek ślubnych dla gości są metalowe winietki-przypinki, którym jakiś czas temu poświęciłyśmy osobny wpis. Takie winietki mają wiele zastosowań - na początku imprezy kładziemy je na talerzach gości tak, by spełniały funkcję wizytówek z imieniem i nazwiskiem. Gdy goście przypną je do swoich sukienek i koszul, znacznie łatwiej będzie im rozmawiać z nowo poznanymi osobami i przełamywać tzw. pierwsze lody. Po zakończeniu wesela, winietki-przypinki będą trwałą pamiątką tej wyjątkowej nocy! 


Źródło: slubnezakupy.pl

Niniejszy wpis nie wyczerpuje oczywiście tematu winietek ślubnych. Dzięki nieskończonej wręcz pomysłowości zarówno przyszłych Panien Młodych, jak i twórców ślubnych dekoracji, Młodzi mogą umieścić karteczki z nazwiskami gości na przykład na szyszkach, muszelkach, muffinkach czy... kaktusach!


Żródło: http://www.intimateweddings.com/blog/pine-cone-wedding-ideas/


Bez względu na to, czy zdecydujecie się na klasyczne papierowe kartoniki, czy też fikuśne fraki lub motylki, nie zapomnijcie, by ustawić je przy absolutnie KAŻDYM nakryciu;) 

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele


Look Book 2014/1 "Cinderella bierze ślub" - zapraszamy do oglądania!

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!