Dekoracje z papierowych serwetek – samodzielne tworzenie dekoracji ślubnych

Dekoracje na ślubie nie muszą być wystawne, proste ozdoby zrobione samodzielnie mają swój urok i czar. Wykonanie ich nie jest czasochłonne, a własnoręcznie stworzone aranżacje zapewnią ich niepowtarzalność i nadadzą naszej uroczystości swojskiego i ciepłego wyrazu.
Idealnym produktem do tworzenia takich dekoracji są papierowe wycinane serwetki okrągłe lub w kształcie serca. Aranżacje z nich stworzone nadadzą niezwykły styl naszym dekoracjom.
Pierwszą propozycją użycia serwetek jest stworzenie z nich papierowych rożków do sypania płatków dla gości weselnych. Wystarczy wziąć okrągłą serwetkę, skręcić ją nadając jej kształt rożka i dosypać płatki. Gotowy rożek zabezpieczamy kokardką lub naklejką etykietką. Otrzymują je goście po wyjściu z miejsca ceremonii. Takie rożki pięknie wglądają, są tanie i goście mogą zachować je sobie na pamiątkę uroczystości.Kolejna propozycja to stworzenie girland z papierowych serwetek. Do wykonania dodatkowo potrzebna nam jest tasiemka, wstążka lub sznurek. W przypadku serwetek serc, nawlekamy przez wycięte sznurki serwetki i rozciągamy w zależności jak gęsto mają być ułożone. Jeśli zamierzamy użyć do stworzenia girlandy serwetek okrągłych, możemy je zginać w połowie i przełożyć przez rozwieszony sznurek, mocując serwetki na przykład za pomocą kleju. Fajnym pomysłem jest stworzenie liter do napisu naklejonych na środek serwetki. Dzięki temu serwetki posłużą nam jako baner dekoracyjny.


Serwetki papierowe również świetnie nadają się do wykonania ozdób na szklane wazony, słoiki lub świeczniki. Wystarczy przymocować je na szkle za pomocą sznurka lub wstążki. W przypadku świeczników takie ozdoby przymocowane do osłony, sprawią, że światło rzucane przez świece będzie miało niezwykły charakter.

Inną propozycją dla wykorzystania serwetek jest stworzenie z nich kopert na zaproszenia. Wykonane z papierowych serwetek koperty są niezwykle piękne i ozdobne, a koszt ich jest dużo niższy niż gdybyśmy zamówili takie same już gotowe. Zaproszenia można również ozdobić serwetkami, robiąc z nich oprawę, dekorację, lub nakleić na kartki.
Papierowe serwetki mogą również nam posłużyć do dekorowania wizytówek, pudełek z podziękowaniami lub stworzenia dekoracji. Z dużych białych okrągłych serwetek można stworzyć rozety, kule dekoracyjne oraz kwiaty. Wystarczy odpowiednio ułożyć lub zwinąć serwetki, które się doskonale do tego nadają
Serwetki można użyć jako dekorację stołów, wykorzystujemy ją jako podkładkę pod talerz lub serwetnik. W jaki sposób stworzyć taki serwetnik? Nic prostszego, wystarczy zwinąć serwetkę papierową serce i związać ją lub zakleić. Do środka wkładamy zwiniętą serwetkę lub wykorzystujemy jako oprawę na sztućce, wkładając je do zwiniętej serwetki.Serwetki papierowe doskonale nadają się do stworzenia dekoracji na ślubie. Nadadzą weselu swojski, lekko rustykalny wyraz. Takie samodzielnie wykonane dekoracje zachwycą gości i do tego nie są drogie. Wystarczy trochę pomysłów, a nasze dekoracje będą super oryginalne.
Serwetki ażurowe serca kupisz >>TUTAJ<<
Serwetki ażurowe koła kupisz >>TUTAJ<< 
Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!