Zabawy na weselu - część I


Ślub to głównie jedzenie, picie, niekończące się konwersacje przerywane na chwilę aby pokręcić się przez parę piosenek po parkiecie. Wielu gościom takie przyjęcie może się szybko znudzić. W jaki sposób sprawić aby weselnicy nie siedzieli znudzeni i nie myśleli o jak najszybszym wyjściu? Zaproponuj zabawy swoim gościom podczas, których będą się znakomicie czuć i nie będą się nudzić.

Źródło: aperturaphoto
Źródło: getstak
Źródło: studiofourphotography

Oto parę propozycji:

Konkursy – kto nie lubi tego napięcia w trakcie rywalizacji, warto gościom zaproponować parę konkursów, które ich ożywią i zachęcą do zabawy. Zwycięzców można nagrodzić poprzez małe upominki w postaci medalu, słodyczy lub dyplomów.

 1. Zabawa balonami ślubnymi - konkurs kto ma najwięcej pary w płucach – na znak wybrane osoby pompują swoje balony aż nie wybuchną. Zwycięzcą jest ta osoba, której jako pierwszej pęknie balon.
 2. Łowienie jabłek – w dużej misce wody pływają jabłka. Weselnicy mają za zadanie złowić je zębami bez pomagania sobie rękami, wygrywa ta osoba, która w określonym czasie złowi ich jak najwięcej.
 3. Jedzenie ciasta – osoby biorące udział w konkursie dostają po kawałku ciasta, ta która je pierwsza zje wygrywa.
 4. Gorące krzesła – zabawa stara i wszystkim znana. Uczestnicy chodzą wokół krzeseł, których jest jedno mniej niż osób uczestniczących w zabawie. Przemieszczają się w rytm muzyki do momentu aż muzyka nie przestanie grać, gdy zapadnie cisza należy jak najszybciej usiąść na krześle. Kto nie znajdzie miejsca odpada, zabieramy jedno krzesło i muzyka znów gra i tak do momentu, aż nie zostanie jedno krzesło, kto je zajmie wygrywa.
 5. Jaka to melodia – orkiestra lub dj gra piosenkę, a wybrani goście zgadują twórcę lub tytuł. Wygrywa osoba, która zgadnie jak najwięcej.
 6. Zabawa dla par – pary tańczą na parkiecie, kiedy milknie muzyka partnerki mają za zadnie zdjąć z partnera marynarkę, przewrócić na drugą stronę i ją założyć, ta która zrobi to jako pierwsza wygrywa.
 7. Konkurs wiedzy o Państwie Młodych – przygotowane są pytania na temat Pary Młodej i jej rodziny. Zaproszeni do zabawy goście mają za zadanie odpowiedzieć na jak największą liczbę pytań, kto zrobi to najlepiej wygrywa.
 8. Bułka tarta – uczestnicy mają za zadanie wypić kieliszek od wódki napełniony bułką tartą, a następnie zagwizdać sto lat. Komu uda się ta sztuka wygrywa
 9. Zgadywanie – przygotowujemy dla gości konkurs z zagadkami, na przykład napełniamy parę słoików różnymi rzeczami, zapałkami, cukierkami, fasolą, drobnymi monetami. Zadaniem gości jest odgadnięcie jaka jest ilość w danym słoiku, kto poda najbliższą wartość wygrywa. Alternatywą tej zabawy jest stworzenie pudełka z dziurą na rękę i wkładanie różnych przedmiotów, które mają rozpoznać goście.

Źródło: 1.bp.blogspot
Źródło: robholleyblog
Źródło: tworingstudios
Źródło: cuttingedgedjs

Przyśpiewki – teksty takich przyśpiewek z pewnością każdy zna, jeśli nie, możemy zaopatrzyć gości w malutkie karteczki z tekstem, jak je wykorzystać? Oto kilka przykładów:
 1. Miesiące – orkiestra lub goście śpiewają przyśpiewkę, na końcu osoby urodzone w danym miesiącu muszą wypić kieliszek wódki, tekst przyśpiewki:
  A kto się w styczniu urodził
  powstań, powstań, powstań,
  niech weźmie kielich w ręce swe
  i pije aż do dna
  i pije aż do dna
  i pije aż do dna
  Jak chcesz wypic to se nalej
  a butelkę podaj dalej
  Jak chcesz wypic to se nalej
  a butelkę podaj dalej
  on jest temu winien, on jest temu winien pocałować ją powinien,
  oni temu winni oni temu winni pocałować się powinni „
  że umiesz haftować
  A ty nawet swetra
  nie umiesz cerować.”


 2. Przypinki ślubne – nasi goście losują z koszyka kolorowe przypinki. Podczas zabawy wybieramy jeden kolor, wywołujemy osoby z tą przypinką i za zadnie mają zaśpiewać wybraną przyśpiewkę i tak po kolei. Zastąpić śpiewanie można zabawnymi zadaniami, wypiciem kieliszka wódki lub tańcem do piosenki.
 3. Chochla i butelka – goście stają w kółku, Pani Młoda trzyma chochlę. Pan Młody butelkę wódki w rytm przyśpiewki przemieszczają się wzdłuż kółka i przystają kiedy się skończy lub zostanie przerwana. Ten gość koło którego się zatrzyma musi wypić wódkę z chochli.
  Przykłady przyśpiewek:
  Ona temu winna, ona temu winna pocałować go powinna,
  Chwaliłaś się młoda,
  Śpiewam sobie śpiewam, śpiewać nie przestane do puki od młodego flaszki nie dostane”
  Przestań w końcu śpiewać, bo publiczność zbladła, bo ty tak fałszujesz aż orkiestra z krzeseł spadła”
  Muzykanty grają, chłopaki chulają, dziewuchy tańcują, aż się kiecki prują.”
Źródło: lovegroveentertainment
Źródło: bg.blogspot
Źródło: carmenweddings
Źródło: dybalaphoto
Źródło: cdn.greenweddingshoes
Źródło: justweddings
Źródło: diamondevents

Państwo Młodzi – organizowane zabawy mogą dotyczyć jedynie zadań wykonywanych przez Państwa Młodych. Goście jedynie stają się kibicami lub w niewielkim stopniu w niej uczestniczą:
 1. Baloniki z karteczkami – do tej zabawy należy wcześniej przygotować karteczki z napisami i wrzucić do balonów, a następnie je napompować. Para Młoda na zmianę przebija balony z jednej grupy i drugiej tworząc zabawne zdania. Na pierwszej na przykład wpisujemy: „Po ślubie będę...”, „Na śniadanie będę...”, a w drugiej grupie: „...wydawać całą pensję na buty” lub „...robić na drutach”. Liczy się jedynie kreatywność.
 2. Zabawa w pytania – Państwo Młodzi siedzą odwróceni do siebie plecami, mają tabliczki kredowe, na których wpisują swoje odpowiedzi. Goście zadają pytania, na przykład jaki jest ulubiony kolor Pani Młodej i w tym momencie Para Młoda wpisuje swoje odpowiedzi i pokazuje je gościom. W ten sposób łatwo dowiemy się jak dobrze się znają. Do takiej zabawy potrzebujemy jedynie pomysłów na pytania oraz tabliczek kredowych.
 3. Rady małżeńskie dla Państwa Młodych – rozdajemy gościom kartki i ołówki, każdy wpisuje radę małżeńską i wrzuca ją do pudełka. Państwo Młodzi wybierają najlepsze i odczytują przed wszystkimi gośćmi.
 4. Oczepiny – stary zwyczaj i zabawy z nimi związane dobrze już wszystkim zapewne są znane, jak na przykład rzucanie bukietem czy zdejmowanie podwiązki.
 5. Zadanie dla młodych – jak dobrze wiadomo małżeństwa obecnie mają się uzupełniać i Panie powinny umieć same coś naprawić, a Panowie ugotować. Dlatego dajemy Pani Młodej do skręcenia jakiś mały mebel, a Panu Młodemu ziemniaki i tępy nóż do ich obrania, kto ukończy zadanie pierwszy będzie bardziej zaradny po ślubie.
Źródło: dparkphotography
Źródło: http://www.slubnezakupy.pl/sklep,126,736,podwiazka_szyfonowa_kokardka_serce_blekitna.htm

Ślubne zabawy nie muszą męczyć gości, wystarczy wybrać odpowiednie, które będą pasowały wszystkim weselnikom i nie wzbudzą w nich niechęci. Zapewnienie rozrywki spowoduje, że goście lepiej będą się bawić i zapamiętają pozytywnie całą uroczystość. W drugiej części zostanie przedstawiona alternatywa wobec tradycyjnych zabaw i propozycje na mniejsze śluby.Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!