Zabawy na weselu - część II

Zabawy na ślubie nie powinny być uciążliwe dla gości. Mają ich zachęcić, a nie powodować ich niezadowolenie. Dobierajmy rozrywkę na ślubie nie tylko pod nasz gust, ale i zgromadzonych gości. Weselne gry może nam poprowadzić wynajęty wodzirej lub ktoś zaufany z rodziny i przyjaciół. Sami jeśli mamy czas i lubimy przygotowywać tego typu sprawy możemy się tym zająć. Dostosujmy je również do rozmiaru wesela. Oto dla was kolejne propozycje gier i zabaw.
Źródło: weddingcost

Taniec – również w tym obszarze możemy odejść od klasycznych założeń i dodać do tej rozrywki ciekawe elementy. Wystarczy zachęcić naszych gości do udziału:

  1. Układ taneczny – świadkowie, Państwo Młodzi lub występujący zespół wymyśla krótki układ taneczny, który przedstawia gościom i pokazuje jak maja tańczyć, na końcu wszyscy go wykonują, a z całej zabawy wychodzi super film.
  2. Limbo– rozwijamy sznurek pod, którym wszyscy goście przechodzą i mogą jedynie odchylać się do tyłu, jeśli im się to nie uda, odpadają, wraz z postępem zabawy sznurek się obniża do momentu, w którym nikt nie potrafi już pod nim przejść
Źródło: blgsd.murakamiphotography
Źródło: 1.bp.blogspot
Źródło: roberthooper

Alternatywą dla gier i zabaw w środku jest zaproponowanie gościom wyjścia na zewnątrz i rozrywkę na świeżym powietrzu. Wystarczy jeśli w pobliżu ślubnej sali mamy niewielki teren, który będziemy mogli do tego wykorzystać. Gry jakie możemy zaproponować to między innymi: badminton, krykiet, piniata, przeciąganie liny, bule, rzucanie ringo, kręgle i inne. Aktywne gry na powietrzu spodobają się zwłaszcza młodszym uczestnikom wesela, a pozostałym gościom dadzą odpocząć od siedzenia w środku i jedzenia.
Źródło: glendaloughmanor

Na niewielkim ślubie można zapewnić gościom nieco inne rozrywki. Pozwoli nam na to kameralne miejsce oraz niewielka ilość gości. W mniejszym gronie łatwiej zachęcić weselników do wspólnej zabawy i dostosować się do ich oczekiwań:
  1. Karaoke – może nie wszyscy lubią śpiewać, ale wszyscy lubią karaoke. Wystarczy wybrać fajne popularne piosenki, najlepiej te z dawnych lat, które znają świetnie nasi rodzice i dziadkowie. Następnie wynajmujemy sprzęt, często mają je na wyposażeniu restauracje i lokale. Jeśli sami organizujemy taki zestaw, wystarczy nam monitor i laptop, głośniki oraz mikrofon, wiele piosenek z tekstem znajdziemy na youtube. Weselnicy będą się świetnie bawić przy śpiewaniu, może odnajdzie się parę talentów muzycznych. =)
  2. Gry na konsolę – technika obecnie daje nam duże pole do popisu. Gry na konsolę dzięki, którym możemy uprawiać różne sporty, wypełniać zadania lub tańczyć, rozbawią wszystkich gości. Zachęćmy naszych weselników do rywalizacji w strzelaniu z łuku, bieganiu czy bitwie na taniec. Każdy będzie mógł się sprawdzić, a wspólna zabawa i oglądanie zmagań zapewnią doskonałą zabawę na całe wesele. Do organizacji takiej rozrywki potrzebujemy projektora lub dużego telewizora oraz konsoli z grami.
  3. Kalambury – stara zabawa, ale nadal wszyscy lubią tą formę rozrywki. Rodzinę możemy podzielić na drużynę Panny Młodej i Pana Młodego lub wylosować teamy. Powinniśmy wcześniej przygotować hasła lub dać gościom karteczki, aby je sami wymyślili. Powinna być ich odpowiednia ilość tak, aby każdy z gości chociaż raz mógł pokazać lub narysować hasło. Rysunki staną się super pamiątką ślubu. Hasła do gry mogą być tematyczne jak na przykład film czy książki, ale można również można wymyślić czynności z życia codziennego, które będą zadaniami dla Pary Młodej. W tej formie gry można ustalić, iż pokazującymi są tylko Państwo Młodzi, a rodziny odgadują hasła. W ten sposób można łatwo sprawdzić czy Państwo Młodzi umieją gotować, prać, prasować czy zmienić koło w samochodzie.
Źródło: 3.bp.blogspot
Źródło: weddingelation
Źródło: becreativephotography
Źródło: junebugweddings

Fotobudka to obecnie super trend na weselach, możemy wynająć taką budkę. W alternatywie jednak wystarczy nam parę aparatów jednorazowych oraz specjalne gadżety, które zapewnią nam efektowne zdjęcia. Rozdajmy swoim gościom w czasie wesela tabliczki z wesołymi napisami, klapsy filmowe, korony, okulary, zestawy ślubnych akcesoriów, zimne ognie oraz aparaty. Zachęćmy ich do zabawy i robienia najróżniejszych zdjęć, wszystkie miny i połączenia rekwizytów są jak najbardziej na miejscu. Po wywołaniu tych zdjęć będziemy mieć super pamiątkę, która będzie nas przy każdym przeglądaniu bawić i cieszyć. Nawet weselnicy, którzy nie lubią robić zdjęć chętnie będą uczestniczyć w takiej zabawie, a efekt takich zdjęć może być zaskakujący. Najmodniejszym gadżetem na takie sesje są wąsy i usta na patyczkach do zdjęć ślubnych lub naklejki.
Źródło: theeverylastdetai
Źródło: 3.bp.blogspot
Źródło: cassandralane
Źródło: lisadawn
Źródło: greylikesweddings
Źródło: 1.bp.blogspot

Źródło: 1.bp.blogspot
Źródło: 3.bp.blogspot

a wesołe akcesoria na zabawy na weselu >>tutaj<<

Zabawy na ślubie mają zapewnić nam udane chwile i naszym gościom weselnym. Im lepsza atmosfera, tym lepiej będą się bawić goście i nie będzie się nikt nudził. Wystarczy dobrać odpowiednią rozrywkę do rodzaju wesela, jego wielkości oraz gustów gości. Zawsze znajdziemy formy rozrywki, które nas zadowolą i naszych weselników. Udana zabawa to gwarancja wesela, które będą wszyscy miło wspominać.
Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!