Filmowy ślub - przykłady dekoracji ślubnych

W zeszłym tygodniu rozpoczął się festiwal w Cannes, uczta dla wielbicieli kina oraz doskonały pomysł na urządzenie ślubu. Kino bierze inspirację z życia, ale również i my możemy brać wzór z filmów. Motywy i dekoracje oraz całe scenariusze mogą stać się źródłem do stworzenia oprawy tego niezwykłego wydarzenia. Kino uwielbia motyw ślubu w swoich produkcjach, najbardziej kasowe i komercyjne filmy w ostatniej scenie ukazują ceremonię ślubu. Wiąże się to z bajkowym motywem „i żyli długo i szczęśliwie”. W świecie kina powstają całe produkcje, których fabuła wiąże się z zawieraniem związku małżeńskiego. Wszyscy pewnie dobrze znamy filmy: „Uciekająca Panna Młoda”, „Cztery wesela i jeden pogrzeb”, „Powiedz TAK” lub „Mój chłopak się żeni”. W wielu filmach ślub i wesele staje się jedynie pobocznym elementem wpływającym nieznacznie na fabułę.
Planując ślub w stylu filmowym możemy wykorzystać tylko drobne elementy jak dekoracje, gadżety do sesji, zaproszenia czy plakaty. Osoby o dużej odwadze mogą stworzyć całą aranżację nawiązującą do ich ukochanej produkcji.
Źródło: en.wikipedia
Źródło: www.rottentomatoes
Pełne przepychu, zdobień i cekinów, to dekoracje w stylu „Wielkiego Gatsby”.Najczęściej Młode Pary inspirują się do stworzenia dekoracji takimi filmami jak: „Wielki Gatsby”, „Amelia” i „Śniadanie u Tiffaniego”.
Źródło: nyweddingmaven
Źródło: blogdailyherald
Delikatne typowo francuskie ozdoby, to coś co każda Panna Młoda w stylu „Amelii” powinna mieć.
Źródło: greenweddingshoes
Źródło: pattys-cakes
Źródło: urbanstyleblog
Źródło: urbanstyleblog
Źródło: filmowy.fanatyk
Nie zapominajmy również o elegancji i klasie w stylu Audrey Hepburn.

Źródło: candysoirees.blogspot 1
Źródło: bridalcookie
Źródło: orangeandblossom
Źródło: jackasscritics
Takie rozwiązanie nie wszystkim wystarcza, niekiedy idziemy wręcz o krok dalej i naśladujemy świat stworzony w filmie. Przebierając się jak główne postaci ukochanych produkcji. Śluby, które odwzorowują świat przedstawiony są bardzo popularne zwłaszcza wśród fanów fantasty i anonimowych filmów. Przyszli małżonkowie wcielają się w postaci z „Gwiezdnych wojen”, „Star Treka” czy „Shreka”.
Źródło: bridalcookie
Nawiązania do ślubu w stylu filmowym mogą być bardzo subtelne, wystarczy stworzyć zaproszenia ślubne lub plakaty. Ostatnio zwłaszcza one cieszą się dużą popularnością. Na takim plakacie w miejscu postaci wklejamy nasze zdjęcia oraz dodajemy nazwiska datę ślubu i inne wybrane przez nas elementy.

Źródło: ygo-design.blogspot
Źródło: ygo-design.blogspot
Źródło: visualnews
Źródło: fstoppers
Na własnym ślubie możemy urządzić prawdziwą galę Oscarową. Gospodarzami będzie Młoda Para, a nagrodzonymi rodzice i świadkowie, którym podziękujemy w ten sposób za udział w całym wydarzeniu, ich pomoc i opiekę. Do takiego podziękowania przydadzą nam się specjalnie przygotowane na ślub statuetki Oskary podziękowania dla rodziców.
Źródło: slubnezakupy.pl

Sesja fotograficzna również może zawierać nawiązania do naszego motywu. Potrzebne są do tego jedynie rekwizyty. Zawsze można wykorzystać klasyczny klaps filmowy do ślubnych zdjęć. Stare kino to również super miejsce na sesję zdjęciową.
Źródło: www.slubnezakupy.pl/sklep,165,5474,klaps_filmowy_gadzet_do_sesji_foto.htm
Stoliki zamiast klasycznie oznaczać numerkami możemy nazwać od ulubionych postaci, aktorów lub filmów. Zawsze ucieszymy gości usadzając ich przy stoliku Jamesa Bonda, Merlin Monroe czy „Ojca chrzestnego”, każdy taki stolik może mieć indywidualnie stworzoną dekorację dostosowaną do nazwy.
Źródło: chrisgilesphotography
Źródło: mazelmoments
Źródło: truephotography

Źródło: thebijoubride

Najbarwniejszymi filmami są te rodem z Bollywood, w nich również moty ślubu jest bardzo popularny. Barwne zdjęcia, muzyka oraz kolory tworzą temat takiej uroczystości. Odważne osoby z dużą fantazją mogą zdecydować się na taki ruch. Wystarczą odpowiednie wzorzyste materiały lub tiule z brokatem do dekoracji ślubnych. Przydadzą się również girlandy, diamenciki oraz cekiny. Ważne jest aby na takim ślubie wykorzystać również indyjską tradycję, którą nie wszyscy znają, a będzie interesującą rozrywką dla gości. Nie musimy się za to głowić jakie menu wykorzystać, kuchnia hinduska jest wszystkim znana i bardzo lubiana. Najistotniejszym elementem takiego ślubu jest muzyka, dzięki której stworzysz nastrój, ale również zapewnisz zabawę wszystkim na całe wesele. W końcu najważniejszym szczegółem bollywoodzkich filmów jest śpiew i taniec.
Źródło: vancouverisawesome
Zamiast klasycznych melodii, muzyki i piosenek, można wykorzystać te z filmów. Goście będą się znakomicie bawić przy muzyce pochodzącej z „Grace”, „Gorączka sobotniej nocy” lub „Dirty dancing”. Fajną rozrywką na takim ślubie może się stać zabawa w odgadywanie z jakiego filmu pochodzi dana melodia.


Uwielbiamy kino, jego przepych, akcję i efekt jaki w nas pozostaje po sensie, niekiedy krążymy jeszcze długo myślami przy danej fabule. Warto tą miłość do kina wykorzystać i stworzyć swój idealny ślub w stylu filmowym.  
Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!