Dekoracje kwiatowe na ślub i wesele - wywiad z właścicielką firmy Magia Dekoracji

Dekoracje na ślub i wesele to jeden z ważnych tematów, jakie musi załatwić na swój ślub młoda para. Nic tak nie upiększy dnia ślubu jak KWIATY!
Poprosiłam o wypowiedź specjalistkę w tym temacie: Małgorzatę Wojnicz-Dąbrowską, właścicielkę firmy Magia Dekoracji (www.magiadekoracji.pl), która dekoracjami na uroczystości zajmuje się od ponad 6 lat. Jej firma jest liderem w branży dekoratorskiej, a jej dorobek i doświadczenie są bardzo cenione przez klientów.
fot. Małgorzata (druga z lewej) i jej team


Gosia opowiada co jest modne, oryginalne i pięknie prezentuje się jako oprawa ślubu i wesela. A motywem przewodnim są oczywiście dekoracje kwiatowe, ale nie tylko! Przeczytajcie, naprawdę warto:-)


- Jak podsumowałabyś 2011 rok? Co było modne, jakie dekoracje ślubne i weselne były najbardziej popularne? Jakie kolory się podobały?
Rok 2011 to rok różnorodności, świeżości i ferii barw. Królowały fiolety i róże, choć swej pozycji nie utraciły tradycyjna biel i ecru. Największą popularnością cieszyły się kolorowe bukiety ślubne, wykonane z różnorodnych kwiatów, wykańczane kryształami lub perłami, a także różnokolorowymi wstążkami. W kościołach dominowały tradycyjne wystroje – obfite bukiety na ołtarz, świece, a na ławkach tiulowe szarfy i organzy, ozdobione delikatnymi kwiatami lub wstążkami. Do ołtarza prowadziły oczywiście dywany, najczęściej biały lub czerwony. Natomiast w salach królowało czyste szaleństwo! Pary często decydowały się na mocne kolory, amarantowe róże, hiszpańskie czerwienie, trawiaste zielenie. Bardzo modne okazały się również kule z żywych kwiatów, które emanowały pięknem i stanowiły niezwykłą ozdobę, zarówno w plenerach, jak i na salach weselnych.

- Jakie miałaś najbardziej oryginalne, nietypowe zlecenie?
Myślę, że do najbardziej niezwykłych projektów zaliczyć mogę dekorację ślubu w stylu morskim. Wykonałam ją na bazie biało – zielonych kompozycji, wykończonych niebieską ostróżką; do nich dodałam malutkie rozgwiazdy i 5 kg (!) różnorodnych muszli. Kompozycje umieściłam w wysokich kielichach Martini, a całość ozdobiłam łańcuchami z muszli. Piękne winietki z małą rozgwiazdą świetnie dopełniły całości. Krzesła obwiązałam niebieskimi szarfami z organzy. Efekt, muszę przyznać nieskromnie, zachwycił gości i dał mi niezmierną satysfakcję.

- Z realizacji jakiego zlecenia jesteś najbardziej dumna i dlaczego?

Uważam, że powód do dumy dał mi tegoroczny projekt ślubu amerykańskiego. Justyna i Robert mieszkający obecnie w Stanach Zjednoczonych, postanowili zorganizować swój ślub w Polsce. Oprócz samego zlecenia, dali to, co pozwoliło mi rozwinąć skrzydła – życzliwość i zaufanie. Ich wytyczne dotyczące gamy kolorystycznej dekoracji, były jedynym warunkiem przez nich wskazanym – resztą miałam zająć się sama. Ta wiadomość niezwykle mnie ucieszyła, mogłam puścić wodze fantazji, wykazać się artystycznie, zaakcentować ulubione, estetyczne rozwiązania. Postawiłam na amarantowe, wyraziste kolory: hortensje i storczyki królowały w pięknym bukiecie i kolorowej poduszce na obrączki. Ślub zorganizowano w plenerze, na terenie pięknego Pałacu w Zakrzewie. Ścieżkę wyłożyłam śnieżnobiałym dywanem z inicjałami Młodych, stojaki ozdobiłam kolorowymi, obfitymi kulami z kwiatów. Sala była kontynuacją aranżacji z pleneru. Wysokie wazony Pilsner ze strzelistymi, atrakcyjnymi bukietami i dodatkami w kolorze amarantowym wypełniały stoły. Satysfakcja Pary Młodej niezwykle mnie ucieszyła. Ta dekoracja to zdecydowanie moja zawodowa duma. Wspominam ten projekt z sentymentem.
oto foto relacja z tej aranżacji:

- Jakie trendy w dekoracjach na ślub i wesele przewidujesz na 2012 rok?

Myślę, że będzie rządził kolor i motyw przewodni. Młode Pary będą kreować wizję wesela zaczynając od motywu, którym może być np. ulubiony kolor, miejsce, szczegół. Przygotowując projekt dla Młodych proponuję paletę pomysłów i inspiracji, które można dowolnie łączyć i mieszać, aż do uzyskania wymarzonego, oryginalnego weselnego koktajlu.

 
-Co chciałabyś poradzić młodej parze zanim zdecyduje się na wybór dekoratorki i dekoracji na swój ślub i wesele?

Wybór firmy dekoratorskiej zależy od naszych upodobań estetycznych; należy pamiętać, że na rynku jest tylu dekoratorów ile ludzkich gustów. Istotnym aspektem staje się budżet jaki przeznacza się na dekorację ślubną; często niewielkim kosztem można zrealizować atrakcyjny projekt. Kluczowa jest współpraca pomiędzy dekoratorem a Młodymi – prezentacja własnych oczekiwań i wymagań. Cel zawsze jest jeden: satysfakcja, zarówno jednej, jak i drugiej strony oraz oczywiście oszałamiająca dekoracja. Życzę Państwu z serca spełnienia wszystkich oczekiwań i owocnej współpracy z organizatorami ślubnymi. Prace Gosi można obejrzeć tutaj: www.magiadekoracji.pl

Polecam tę firmę wszystkim parom szukającym kreatywnej i z nieustającą pasją dekoratorki ślubnej:-)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!