Jak zaplanować podróż poślubną?

Podróż poślubna to wspaniała okazja na chwilę wytchnienia po wyczerpującym okresie przygotowań oraz emocjonujących wydarzeń związanych z samą ceremonią i weselem. Jest to beztroski czas, w którym Nowożeńcy w końcu mogą w pełni się sobą nacieszyć, pozbawiony stresu i pełen pięknych wspomnień. Podróż poślubna również wymaga odrobiny planowania, choć oczywiście nie jest to tak skomplikowane jak organizacja wesela. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, czym po kolei należy się zająć :)

Zaplanuj budżet

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaką kwotę możemy przeznaczyć na podróż poślubną. Wiele par może o tym zadecydować dopiero po ślubie, jednak najlepiej pomyśleć o tym wcześniej, szczególnie jeśli planujemy zarezerwować wycieczkę z wyprzedzeniem. Podczas ustalania kwoty, jaką mamy zamiar wydać w podróży poślubnej, należy pamiętać o uwzględnieniu kosztów takich jak transfer z lotniska, jedzenie na mieście, pamiątki, napiwki, taksówki i wszystkie inne drobne, dodatkowe koszty, które z reguły ponosimy. Zawsze należy też zachować nieco pieniędzy na nieprzewidziane wydatki.

źródło: http://www.kuala-lumpur.ws

Zastanów się, jaki rodzaj wypoczynku preferujesz

Dla jednych wymarzone wakacje to ciągłe leżenie na plaży i sączenie drinka nad basenem, dla innych natomiast trekking po górach lub wycieczka objazdowa po kilku krajach. Podróż poślubna musi sprawiać przyjemność obojgu małżonkom, więc jeśli mają oni całkowicie odmienne wakacyjne marzenia, konieczne będzie pójście na kompromis. Oczywiście nie należy zapominać o tym, że wakacyjne plany, których nie udało się zrealizować podczas podróży poślubnej, będzie można wcielić w życie przy kolejnej okazji.

źródło: https://schooldaysinhenares.blogspot.com
Wybierz kierunek podróży

Zanim zaplanujesz podróż poślubną do swojego wymarzonego miejsca sprawdź, jakie obecnie panują w nim warunki. Jeśli wychodzisz za mąż w październiku i marzysz o słonecznym niebie i ciepłym morzu, musisz wziąć pod uwagę, że w większości europejskich krajów pogoda nie będzie już tak wspaniała jak latem. Jeśli planujesz dalszą wyprawę, zapoznaj się ze zwyczajami panującymi w danym kraju, by na miejscu nie spotkać się z nieprzyjemnymi sytuacjami. Warto również sprawdzić, kiedy w danym kraju panuje szczyt turystycznego sezonu – ceny są wtedy najwyższe, a dodatkowo może był bardzo tłoczno czy to na plaży, czy też na górskim szlaku.

źródło: www.pinterest.com

Sprawdź opinie o hotelach i miejscach, które masz zamiar zwiedzić

Jeśli zależy Ci na wypoczynku w luksusowym hotelu, przed rezerwacją koniecznie upewnij się, czy aby na pewno wygląda on tak wspaniale, jak na zdjęciach. Jeśli marzysz o spokojnym odpoczynku, warto wybrać miejsca, w których nie będzie dzieci ani zwierząt. Jeżeli chcesz zwiedzać lokalne zabytki i atrakcje, poczytaj wcześniej opinie innych turystów. Czasami najbardziej znane miejsca mają mocno zawyżone ceny, a nie oferują nic szczególnego. Warto poszukać mniej popularnych atrakcji, które są równie interesujące, a nie tak drogie i oblegane przez zwiedzających.

źródło: www.pinterest.com
Zarezerwuj wycieczkę i ciesz się wypoczynkiem

Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług biura podróży, czy też samodzielnie planujesz całą wycieczkę, zarezerwuj loty i hotele z wyprzedzeniem, by oszczędzić sobie stresu związanego z szukaniem noclegu na miejscu. Dzięki temu będziesz w pełni cieszyć się jedną z najpiękniejszych podróży w swoim życiu!Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!