Tekst przysięgi małżeńskiej składanej w Kościele i USC

Ślub w planach? Proponujemy potrenować przysięgę. Niby proste i każdy z nas zna :) ale stres w kościele czy USC może sprawić, że zapomnimy... Oczywiście możemy powtarzać po księdzu, ale zawsze lepiej jest samemu składać przysięgę.  Miłego trenowania :)Tekst przysięgi składanej w kościele:
Zaczyna pan Młody: Ja (swoje imię) biorę Ciebie (imię Panny Młodej) za żonę i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci. Potem powyższe słowa powtarza Pani Młoda (zmieniając oczywiście kolejność imion :) ) Przy nakładaniu obrączek Pan Młody mówi: (imię Pani Młodej) przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Te same słowa powtarza Pani Młoda.

Tekst przysięgi składanej w USC:
Świadoma(y) praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny uroczyście oświadczam, że wstepuje w związek małżeński z ... i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.
Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.