Muzyka na weselu – jak zaplanować playlistę?

Do niedawna muzyka na żywo była na weselu konieczna. Zaproszenie zespołu postrzegane było jako przejaw dobrego smaku i wybór najodpowiedniejszej formy umilania czasu gościom weselnym. Dziś narzeczeni coraz częściej zatrudniają DJ-a, by mieć pewność, że wykonywane piosenki będą brzmiały tak samo, jak w oryginale :) Wybór DJ-a wiąże się również z mniejszymi kosztami, a zabawa niczym nie odbiega od tej prowadzonej przez zespół. Z reguły DJ-e przywożą własny sprzęt, prowadzą zabawy, a przede wszystkim mają bogaty wybór utworów, które będą puszczać podczas imprezy. Warto z wyprzedzeniem ustalić z muzykiem, jakich piosenek oczekujemy, by nie dopuścić do sytuacji, w której na naszej weselnej playliście nie znajdą się najgorętsze hity lub nasze ulubione kawałki.

źródło: pinterest.com
źródło: pinterest.com
Niektóre pary całkowicie rezygnują z zatrudnienia profesjonalisty, który będzie zajmować się puszczaniem muzyki na weselu. W takim wypadku należy samodzielnie zaopatrzyć się w dobry sprzęt z mocnymi głośnikami, które bez trudu wypełnią salę weselną muzyką. Kolejną bardzo ważną sprawą jest przygotowanie odpowiedniego zestawu utworów, które starczą na całą noc.

źródło: pinterest.com
Weselna playlista – różnorodność stylów piosenek

Na weselnej playliście, czy to przygotowywanej dla DJ-a, czy też z myślą o samodzielnym puszczaniu muzyki, nie może zabraknąć piosenek w różnych stylach. Czasami Narzeczeni zapominają o tym, że wesele to zabawa dla wszystkich gości, wśród których znajdują się zarówno osoby starsze, jak i młodzież. Każda zaproszona osoba powinna znaleźć dla siebie piosenkę, przy której będzie mogła się bawić. Oczywiście proporcjonalnie do ilości spożytego alkoholu wymagania co do muzyki zazwyczaj spadają, jednak na wszelki wypadek warto przygotować wcześniej piosenki, które rozkręcą imprezę już od samego początku :) Dla starszego pokolenia warto puścić kilka rock'n'rolli, muzyki z lat '60, '70 czy '80. Wiele starych, kultowych piosenek na tyle zapisało się w polskiej weselnej tradycji, że zarówno osoby starsze, jak i młode będą się przy nich doskonale bawiły. Z wyborem muzyki dla przyjaciół prawdopodobnie nie będzie problemu, należy tylko pamiętać, by uwzględnić muzyczne, często sprzeczne gusty naszych znajomych. Należy zwrócić uwagę również na to, by wśród szybkich, dobrych do tańca piosenek znalazły się również utwory wolniejsze, przy których można się poprzytulać oraz utwory nadające się „do kotleta”.

Dobrym pomysłem jest wybranie ulubionych piosenek najważniejszych gości, które można będzie puścić podczas imprezy wraz z dedykacją. Taki miły, prosty gest z pewnością spodoba się wyróżnionym osobom.

źródło: pinterest.com
Jakich piosenek nie należy puszczać na weselu?

Są pewne rodzaje piosenek, które niezbyt dobrze wpisują się w weselny klimat. Przy układaniu playlisty przyszli małżonkowie powinni zrezygnować z utworów, które są bardzo pesymistyczne, opowiadają o wielkich życiowych dramatach, nieudanej miłości itp. Również zbyt ostre brzmienia nie są mile widziane – weselna muzyka powinna przede wszystkim nadawać się do tańca i tworzyć subtelne tło w czasie spożywania posiłków. Jeśli Państwo Młodzi lubią zespoły metalowe lub hardrockowe, ich utwory powinni zostawić raczej na koniec imprezy. Przy wyborze polskich piosenek najlepiej upewnić się, by tekst był dopasowany do charakteru uroczystości – np. puszczenie piosenki o zdradzie może gościom wydać się dziwnym i nietaktownym wyborem. Przy piosenkach wykonywanych w innych językach słowa nie są aż tak ważne, ponieważ nie wszyscy je rozumieją, a poza tym niekoniecznie głęboko wsłuchują się w treść utworu.


Wybór utworów na wesele to ważna kwestia, która może zadecydować o tym, czy goście będą dobrze się bawić. Warto więc poświęcić chwilę czasu na to, by dogadać z DJ-em lub zespołem, jakiej muzyki oczekujemy lub samodzielnie ułożyć listę złożoną z piosenek w różnych stylach, nadających się zarówno do tańca, jak i do posiłku.  
Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.