Zaproszenia ślubne - czy to już czas, aby wręczyć je gościom?

Sala weselna zarezerwowana, termin w kościele/urzędzie też już jest. Poszukiwania sukni, garnituru i milion innych spraw do załatwienia także w trakcie, ale co z zaproszeniami? Podpowiemy Wam, kiedy i w jaki sposób wręczyć je gościom.
Nieważne, czy planujecie tylko niewielkie przyjęcie, czy też huczne wesele-należy zadbać o to, by w odpowiedni sposób przekazać Waszym gościom dobrą nowinę. Warto zacząć od tego, aby z paro miesięcznym wyprzedzeniem stworzyć listę gości- to pozwoli Wam na oszacowanie, ile zaproszeń musicie zamówić oraz wstępnie zorientować się, jak duże będzie Wasze wesele.
 

Wybierając zaproszenie ślubne należy także zastanowić się, czy chcemy wypisywać je ręcznie, czy też poprosić o gotowy nadruk odmienionych nazwisk w drukarni. Świetnym pomysłem będzie także zamówienie kilku pustych kopii, tak by w razie pomyłki móc szybko naprawić swój błąd, bądź gdy do naszej listy dołączą nie planowani wcześniej goście.
 

Zaproszenia zamówione, przesyłka do nas dotarła- co dalej? Najlepiej będzie, gdy nasi goście otrzymają zaproszenia z co najmniej dwu miesięcznym wyprzedzeniem. Zapewne wiele z Was stwierdzi, że to przecież za szybko i że jest jeszcze tyle czasu. Trzeba brać pod uwagę to, że im szybciej nasi goście dowiedzą się o planowanej uroczystości, tym lepiej, ponieważ będą mogli zarezerwować sobie czas danego dnia, wziąć urlop lub przełożyć planowany wyjazd. Wskazówka- panie na pewno będą chciały skorzystać z usług fryzjera, makijażystki, a z terminami nie jest tak łatwo Istotną kwestią jest także fakt, iż zazwyczaj na miesiąc przed planowanym terminem wesela, restauracje będą od nas wymagały potwierdzenia liczby gości.
 

Zasady dobrego wychowania mówią o tym, by w miarę możliwości zaproszenia wręczyć osobiście. Dotyczy to szczególnie starszych osób, gdyż inna forma poinformowania może być dla nich nie do przyjęcia. To samo tyczy się najbliższej rodziny, z którą w kontakcie pozostajemy na co dzień. Kwestia dobrej organizacji i rozplanowania czasu pozwoli nam na wręczenie zaproszeń w odpowiednim czasie. Z takimi osobami warto wcześniej ustalić termin Waszej wizyty. Przyjazd z zaskoczenia może postawić odwiedzaną osobę w niekomfortowej sytuacji. Poza tym taka osobista forma będzie miłym gestem wykonanym w kierunku naszych gości.

Jeżeli szukacie ciekawych zaproszeń ślubnych zajrzyjcie koniecznie na naszą stronę www.slubnezakupy.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!