Jak ułożyć kwiaty na weselu? Świeża i lekka propozycja na lato

Kwiaty i kwiatowe kompozycje to nieodłączny element aranżacji na stole weselnym. To właśnie one dopełniają całą kompozycję i sprawiają, że stół nabiera eleganckiego charakteru. Dzięki kwiatom nasza aranżacja może bardzo się zmienić. Kwiaty nadają lekkości i świeżości, a także sprawiają, że wesele jest bardzo romantyczne. Oprócz tego, że fantastycznie wyglądają wydzielają też wspaniały aromat :-) Oczywiście możecie skorzystać z usług florystki, jednak układanie kwiatów wcale nie musi być trudne. Dziś pokażę Wam, jak łatwo i szybko przygotować efektowne kompozycje.

Pierwszy krok, jaki musisz spełnić to oczywiście wybór kwiatów. W mojej kompozycji użyte zostały eustoma, proso, dzwonek ogrodowy, róża gałązkowa oraz driakiew, które uzupełnia świeża i lekka biała gipsówka.https://www.slubnezakupy.pl/sklep,210,1490,gabka_do_ukladania_zywych_kwiatow.htmKwiaty najlepiej układać w ładnym i sprawdzonym naczyniu. Możecie wybrać szklane wazony i misy do układania kwiatów bądź wykorzystać coś, co macie już w domu. Za bazę posłużyć może nawet srebrny świecznik, który znamy z rodzinnych świątecznych uroczystości. Nie zapomnijmy także o najważniejszym elemencie, jakim jest zielona gąbka florystyczna do układania kwiatów. By kompozycja długo się trzymała gąbkę należy wcześniej namoczyć w wodzie (najlepiej 48 godzin przed układaniem kwiatów). Dzięki mokrej gąbce kwiaty tak szybko nie opadną, a Wy będziecie cieszyć się wspaniałymi kompozycjami przez długi czas :-)To, jak przygotujecie Waszą kompozycję zależy tylko od Was. W tym roku modne są nieregularne, wręcz dzikie aranżacje, które idealnie wpisują się w naturalne trendy weselne. Pamiętajcie, by przyciąć kwiaty według potrzeb. Każdy kwiat wbijcie w gąbkę tak, by na pewno z niej nie wypadł. Powtarzajcie to tak długo, aż gąbka stanie się niewidoczna spod kwiatów.
Efekt prezentuje się wspaniale :-) Tego typu kompozycja choć wygląda na skomplikowaną wcale nie jest trudna do wykonania. Jak Wam się podoba? Czy spróbujecie powtórzyć ją na Waszych weselach?

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.