Przesądna Panna Młoda?

Ślubne tradycje i zabobony towarzyszą nam od wielu lat. Piątek trzynastego, czarny kot przechodzący przez drogę lub zbite lustro są zwiastunami pecha. Znalezienie czterolistnej koniczyny, podkowa, grosik w portfelu są symbolami szczęścia i dostatku. 
O czym powinna pamiętać przesądna Panna Młoda podczas przygotowań? Oto parę przykładów:
1. Wybór daty ślubu. W nazwie miesiąca powinna znaleźć się litera "r". Daje to trwałość i harmonię w małżeństwie. Boże Narodzenie, Wielkanoc i karnawał to najlepsze terminy. Najgorszymi miesiącami jak się okazuje jest maj i listopad. W przypadku dni tygodnia przynoszącym szczęście dniem jest środa, piątek za to ma wróżyć cierpienie.
2. Na pogodę ma wpływ Panna Młoda i Pan Młody. Muszą jedynie postawić w przeddzień ślubu buty na parapet, a następny dzień będzie słoneczny:-)
Źródło: pinterest

3. Strój Panny Młodej powinien zawierać biały element na znak czystości uczuć, najczęściej jest to kolor sukni ślubnej. Niebieski element jak na przykład podwiązka ślubna ma zapewnić wierność małżonka. Nowa rzecz ma zapewnić dostatek, a stara przychylność rodziny. Na końcu zostaje pożyteczna rzecz, która ma nam zjednać przyszłą rodzinę. Nie zapomnijmy o wpięciu czegoś we włos, welon lub kwiaty, jednak powinna zrobić to druhna, która nadal jest Panną. Dodatkowo żeby zapewnić dostatek należy wszyć w bieliznę kryształek cukru i okruszek chleba, a do buta wrzucić grosik. Zabronione jest wkładanie różowych rzeczy, gdyż nie przynoszą one szczęścia Pannie Młodej, nie należy też szyć ubrania ślubnego, gdyż przyniesie to łzy i rozpacz. Za to Pan Młody powinien umieścić w swojej kieszeni pieniądze, aby dać swojej przyszłej wybrance dostatek.
4. Jednym z najczęściej przestrzeganych przesądów jest zobaczenie Panny Młodej w sukni ślubnej przed ceremonią. Ma to być omen olbrzymiego pecha. Pary jednak zaczynają odchodzić od tej tradycji na rzecz możliwości zrobienia zdjęcia w momencie, gdy Pan Młody widzi swoją wybrankę pierwszy raz w pełni przygotowaną do ślubu. Widok ten wiąże się z olbrzymim zaskoczeniem i wzruszeniem. Pary specjalnie aranżują takie spotkanie w ustronnym miejscu, gdzie mogą sami przeżyć tą niezwykłą chwilę i uwiecznić ją na zdjęciach. Daje im to wspaniałą pamiątkę na wiele lat i jest świetnym uzupełnieniem ślubnych fotografii. Nie przeżyjemy tej chwili tak samo jak w miejscu ceremonii, gdzie jesteśmy obserwowani przez całą rodzinę i odczuwamy olbrzymi stres. Każda Panna Młoda marzy by w ten sposób spojrzał na nią jej wybranek =)
Źródło: s6photography
Źródło: onejiveŹródło: sweetwedding
5. Państwo Młodzi w drodze na ceremonię nie powinni się również cofać do domu, gdyż to przynosi olbrzymiego pecha. Próg kościoła powinno przekroczyć się jedynie prawą nogą. Pan Młody płaczący przy ołtarzu to znak, że jego przyszła żona nigdy nie uroni przez Niego łzy. Pani Młoda myląca przysięgę to również pozytywny omen. Końcowy pocałunek to znak szczęścia w małżeństwie. Drogie Panny Młode nie żałować sobie =)
6. Po wyjściu z Kościoła tradycyjnie zostaniemy obrzuceni konfetti, bańkami mydlanymi, płatkami, pieniążkami lub ryżem z rożków ślubnych. Należy wyzbierać dokładnie wszystkie monety. A efekt na zdjęciach takiego wyjścia będzie niesamowity. Szczególnie konfetti wystrzałowe na ślubie zapewni piękny efekt na zdjęciu ślubnym!
7. Na drodze Państwa Młodych często stawiane są Bramy, nie tworzą ich jednak weselnicy. Najczęściej do ich stworzenia wystarczy zwykła wstążka. Tradycja nakazuje, aby świadek Pana Młodego wyszedł do osób tworzących bramę i wytargował przejazd. Po uiszczeniu opłaty mamy drogę wolną na wesele. Dorośli najczęściej wybierają alkohol, natomiast dzieciom można ofiarować ciasto lub słodycze, np. lizaki. Warto się zabezpieczyć w dużą ilość fantów na wykup, gdyż takich bram może znaleźć się dużo na naszej drodze.
Źródło: www.slubnezakupy.pl/sklep,szukaj,2235,lizak_smaki_dzieci_stwa_etykieta_kokardka_.htm

8. Tradycją jest aby po przybyciu na wesele Państwo Młodzi wypili pierwszy toast, a następnie zbili specjalnie dla nich przygotowane ślubne kieliszki. Im więcej okruchów powstanie, tym Małżeństwo będzie szczęśliwsze, Młoda Para musi dokładnie posprzątać zbite szkło.
9. Parę ważnych przestróg na koniec:
Nie powinno się pomylić kroków podczas pierwszego tańca, oznacza to niezgodę w życiu małżeńskim.
Na światków nie bierze się niezamężnej Pary, gdyż przed ołtarzem można stanąć wspólnie tylko raz i może to wywrzeć negatywny skutek na nich.
Pan Młody przenosi swoją ukochaną przez próg, aby zawsze miał lekko w życiu.
Nie przyjmuje się pierwszych życzeń od kobiety.
Rodzice powinni nas pobłogosławić przed ślubem i powitać na weselu chlebem i solą.
Pan młody nie powinien do końca nasuwać obrączki na palec Panny Młodej, gdyż to on będzie rządził w związku, nie powinien też wkładać jej na serdeczny palec. I co najważniejsze Państwo Młodzi nie mogą podnosić obrączek, które spadną podczas ceremonii.
Panna Młoda nie powinna widzieć się w kompletnym stroju przed lustrem, ani dawać przymierzyć suknię swoim siostrom.
Tak wiele narosło przez lata przesądów, że trudno je spamiętać i dochować. Jednak najważniejszym elementem w tym dniu jesteśmy My i nie powinniśmy zwracać uwagę na takie drobnostki. To ma być nasz dzień i nawet jeśli bierzemy ślub w maju, to jeśli jest to ta właściwa osoba, nie powinniśmy się niczym innym martwić. Nie bądźmy przesądne. Szczęście trzyma się osób pozytywnych i radosnych. =)

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!