Ślub bez wesela? Przyjęcie ślubne w restauracji - jak je przygotować?

Jednym z aktualnych trendów ślubnych jest organizowanie małych przyjęć dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Coraz częściej są one alternatywą dla hucznego wesela. Wiele Par Młodych z chęcią decyduje się na takie rozwiązanie, odchodząc w ten sposób od tradycji weselnych. Przed organizacją przyjęcia pojawią się jednak wątpliwości: Czy ślub bez wesela będzie tak samo udany? Czy rodzina się nie obrazi i  czy wszyscy goście będą zadowoleni?
Z drugiej strony pojawiają się argumenty przeciwników wesela. Koszt wesela to ok. 30-60 tyś. zł. Czy warto wydawać aż tyle, aby przeżyć tę jedną noc? Młodzi ludzie, którzy chcą się pobrać, często nie dysponują odpowiednim budżetem, który uniesie wydatki związane z organizacją wielkiej zabawy. Nie chcą, aby koszty wesela były obciążeniem dla rodziców. Mniejsze przyjęcie ślubne wydaje się w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować i jak zabrać się za organizację przyjęcia ślubnego w restauracji?

podkładki złote pod talerze możecie kupić tutaj: http://www.slubnezakupy.pl/sklep,127,667,podkladka_pod_ciasto_talerze_zlota_36cm.htm

Przyjęcie ślubne w restauracji jest to dobra propozycja dla Młodych, którzy chcą uczcić zaślubiny w niewielkim gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Oto kilka praktycznych wskazówek, które przybliżą temat przyjęcia weselnego w restauracji.

Przed przyjęciem warto ustalić menu, które zaproponujecie gościom, czas i kolejność podawanych dań. Jeżeli chodzi o dobór menu w zależności od oferty i umowy z lokalem,  w którym odbędzie się przyjęcie - można zaproponować gościom kartę dań, którą wcześniej Para Młoda ustala z restauracją. Wtedy każdy z gości wybiera dania według własnych preferencji. Innym rozwiązaniem jest ustalenie z obsługą restauracji listy konkretnych potraw, które zostaną podane gościom na przyjęciu. 


flizelinowe serwetki ślubne możecie kupić tutaj: http://www.slubnezakupy.pl/sklep,127,717,serwetki_flizelinowe_duni_kolekcja_slubna_60szt.htm

W trakcie omawiania szczegółów przyjęcia weselnego w restauracji warto ustalić z menedżerem restauracji, jakie atrakcje i dekoracje ślubne są wliczone w cenę przyjęcia, a o jakie Młoda Para powinna zatroszczyć się na własną rękę.
Małe przyjęcie weselne w restauracji nie wymaga okazałych dekoracji i ozdób sali. Mimo wszystko dobrym pomysłem będzie wprowadzenie kilku ślubnych akcentów. Doskonałym dodatkiem na stół w restauracji będą serwetki ze ślubnym motywem. Idealne do zastosowania w restauracji będą serwetki flizelinowe - są to grube serwety, które można układać w formy podobnie jak serwety materiałowe. Innym ślubnym akcentem do zastosowania w restauracji może być dekoracja krzeseł Młodej Pary. Niezbędne w tym wypadku będą białe pokrowce na krzesła. Dodatkowo przyozdobić je można kokardami wywiązanymi z gładkiej organzy lub atłasowymi szarfami na krzesła oraz wiankami z kwiatów.
Jeżeli chodzi o dekoracje stołu wspaniałym pomysłem będzie dekoracja ze świeżych kwiatów. W przypadku skromniejszego przyjęcia w restauracji nie potrzeba dużej ilości bukietów, aby efektownie przyozdobić stół, dlatego warto zainwestować w naturalne ozdoby. Żywe kwiaty prezentują się elegancko i wykwintnie.

Młodej Pary można zobaczyć tutaj Mogą to być eleganckie podziękowania dla gości.
Miłym gestem dla weselnych gości od restauracji może być np. ślubne ciasteczko z wróżbą, przypinki z personalizowanymi napisami lub smakowita ślubna pralinka z nadzieniem. 

 
ślubne pralinki dla gości możecie kupić tutaj: http://www.slubnezakupy.pl/sklep,102,5798,pralina_ekskluzywna_dziekujemy_za_przybycie_.htm

Jeżeli chodzi o podstawowe elementy przyjęcia ślubnego warto zwrócić uwagę na takie stałe punkty jak:
- pełna obsługa kelnerska podczas przyjęcia
- lokal zarezerwowany na wyłączność
- pełne nakrycie stołów
- tort ślubny
- wybrany zestaw menu weselnego
- dekoracje kwiatowe stołu
- pokrowce na krzesła
- powitanie Państwa Młodych chlebem i solą
- toast weselny

- bezpłatna degustacja menu weselnego

Jakich jeszcze atrakcji może się spodziewać Młoda Para w restauracji? Zwykle restauracje podają listę atrakcji, które są dodatkowo płatne lub które klienci mogą wybrać w ramach promocji na swoje przyjęcie ślubne. Najczęściej spotkać można dodatkowe atrakcje dla gości takie jak:barki alkoholowe

- fontanny alkoholowe
- fontanny czekoladowe
- słodki barek

- efektowne desery
- przygotowanie oryginalnych winietek oraz wizytówek dla gości weselnych,np. takich jak tutaj
profesjonalne pokazy sztucznych ogni na ślub.
- profesjonalną opieka nad dziećmi podczas przyjęcia (zabawy i animacje dla dzieci)
Jaką restauracją wybrać na przyjęcie ślubne? Lokale różnią się między sobą nie tylko wielkością i podawanym menu, ale także stylizacją wnętrza i swoim charakterem. Dlatego, dokonując wyboru lokalu weźmy pod uwagę nie tylko to, czy pomieści naszych wszystkich gości i jakie atrakcje oferuje, ale też to w jakim stylu jest urządzony i jaka jest aura wokół lokalu. Dla niektórych wymarzonym miejscem na ślubne przyjęcie będzie restauracja w tradycyjnym stylu, dla innych zaś znaczenie będzie miał nowoczesny design. 

Obecnie restauracje proponują bardzo zróżnicowaną ofertę zarówno jeśli chodzi o menu, jak i wystrój. Przyjęcie w restauracji ma wiele plusów. Jednym z nich jest kompleksowa obsługa przyjęcia. Niewątpliwą zaletą każdej restauracji jest dobra obsługa. Właściciele restauracji bardzo dbają o odpowiedni dobór personelu. Aby przekonać się, jaki poziom obsługi prezentują kelnerzy w wybranej restauracji najprostszym sposobem będzie wybranie się do niego na kolację. W ten sposób sami ocenicie, czy dobrze czujecie się w restauracji. Jeżeli klimat lokalu okaże się dla Was odpowiedni, jest duża szansa, że Wasi goście również poczują się w nim swobodnie. 

Są oczywiście różne kryteria według, których ocenić można profesjonalizm obsługi. Warto pamiętać jednak o tym, że przyjęcie weselne to czas, który spędzamy wśród bliskich. Niech to będzie Wasz wspólny czas w rodzinnym gronie. Wybierzcie miejsce, które będzie sprzyjać takiej atmosferze - gwarnym rozmowom i swobodnemu ucztowaniu.


Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!