Dzieci na weselu - jak zorganizować zabawę dla dzieci na przyjęciu?

Małe druhny niosące poduszki na obrączki lub welon Panny Młodej - kogo nie rozczula ten widok? Dzieci są także wdzięcznymi modelami podczas sesji fotograficznej. To dwa z wielu powodów, dla których warto zapraszać na wesela gości wraz z dziećmi. Patrząc z perspektywy rodziców - maluchy na weselu oznaczają koniec imprezy jeszcze przed oczepinami. Jak zorganizować wesele z dziećmi, aby każdy - duży i mały - był z niego zadowolony? Przyjęcie ślubne może być nie tylko wspaniałą zabawą dla dorosłych, ale także frajdą dla dzieci. Zobaczcie jak urządzić zabawę weselną, na którą są zaproszone dzieci.
 
Źródło: www.callunaevents
Zanim jednak zaczniemy szukać pomysłów na zorganizowanie czasu na weselu oraz atrakcji dla najmłodszych, na pewno pojawi się pytanie -  czy w ogóle zapraszać rodziców z dziećmi? Jeżeli planujemy atrakcje dla dzieci na ślubie warto wcześniej powiadomić o tym gości. Można zapytać też czy zaproszeni goście zamierzają zabierać ze sobą dzieci, czy wolą zostawić pociechy w domu pod opieką niani lub kogoś znajomego. Nie będzie to pytanie nietaktem, gdy powiadomimy gości o zamiarach zorganizowania przestrzeni zabaw i atrakcji dla dzieci na przyjęciu. Pozwoli natomiast zorientować się, ilu małych gości możemy się na przyjęciu spodziewać i jak zorganizować dla nich zabawę. Tak naprawdę trudno sobie wyobrazić przyjęcie bez dzieci. Dzięki nim wesele przybiera rodzinny charakter. Dzieci są skore do zabaw i tańca. Ich obecność na przyjęciu na pewno sprawi wielu osobom radość. 

Źródło: aperfectcelebration.co
Tort na weselu to atrakcja, na którą wszyscy czekają - zwłaszcza najmłodsi. Nim się pojawi minie jednak sporo czasu i cierpliwość małych weselników zostanie wystawiona na prawdziwą próbę. Jakie inne atrakcje przygotować dla najmłodszych gości, aby przyjęcie weselne było i dla nich czymś ciekawym? Warto wygospodarować czas i miejsce na weselu dla najmłodszych, aby i oni wspominali uroczystość jako naprawdę udaną. Pewnie większość z nich zakończy zabawę jeszcze przed oczepinami, tym bardziej warto zadbać o to, aby nie zabrakło im do tego momentu odpowiedniej rozrywki. Zatroszczmy się o to, aby ich rodzice również mogli skorzystać z uroków wesela. Świetnym urozmaiceniem ślubu i przyjęcia weselnego będą np. ślubne bańki mydlane, które można rozdać dzieciom lub bańki z maszyny do robienia baniek.

Źródło: guardnow.com
Czy wodzirej i orkiestra mają przygotowane atrakcje dla dzieci? Jeżeli nie, a na weselu będzie więcej dzieci warto zatrudnić animatorkę, która nie tylko zajmie dzieciom czas i zapewni dobrą zabawę podczas przyjęcia, ale będzie także wyręką dla rodziców, którzy dzięki temu będą mogli sami skorzystać z wesela nie martwiąc się o swoje pociechy. Niektóre restauracje i lokale zatrudniają osoby od animacji zabaw z dziećmi. Jeżeli organizujemy przyjecie weselne w lokalu warto dopytać, czy wśród obsługi wesela znajdzie się i taka osoba. Można pomyśleć także o wynajęciu opiekunki, która sprawnie zadba o większą grupę dzieci, oszczędzając tym samym zmartwień rodzicom, o to, co robi i gdzie znajduje się ich dziecko. 
Idealnie jeśli w miejscu, gdzie organizujemy wesele jest miejsce na nocleg. Jeśli nie planujemy noclegu dla gości wesela warto pomyśleć chociaż o tych najmłodszych i zbadać, jakie są możliwości zorganizowania dla nich miejsca do spania w pobliżu sali, gdzie odbywa się zabawa. Dzieci szybko się nudzą i niestety nawet na najlepszym weselu przyjdzie pora, kiedy będą chciały po prostu położyć się do łóżka. Pokój z noclegiem dla dzieci to dobry pomysł, aby przedłużyć zabawę weselną ich rodzicom, gdy przyjdzie krytyczny moment. 


Jak zorganizować wesele, aby dzieci nie były dla nikogo obciążeniem? Ciekawym pomysłem jest przygotowanie kącika dla dzieci. Co może znaleźć się w takim kąciku? Zależnie od wieku w jakim są najmłodsi goście wesela kącik powinniśmy zaopatrzyć w odpowiednie gry i atrakcje. Jeżeli na przyjęciu będą dzieci w różnym wieku starsze z nich pewnie same znajdą dla siebie zajęcie, a nawet pomogą  w dopilnowaniu maluchów. Warto postarać się jednak o kilka gadżetów, które uatrakcyjnia przyjęcie. Mogą to być np. gry planszowe, które świetnie angażują dzieci w różnym wieku. Starsze z nich wciągnąć do zabawy młodsze. Dobrym pomysłem będą też gry, które pomogą spożytkować dziecięcą energię, zaangażują dzieci i zachęcą do ruchu takie jak np. Twister lub kalambury. 
Świetnym pomysłem na wyposażenie dziecięcego kącika są także książeczki, klocki, puzzle, kredki i kolorowanki - na przykład takie jak te tutaj z typowo ślubnym motywem:

kolorowanki ślubne kupicie tutaj: http://www.slubnezakupy.pl/sklep,122,6754,kolorowanka_dla_dzieci_50cmx70cm.htm


Warto pomyśleć o miękkich poduchach, na których pociechy będą mogły wypocząć po hasaniu na parkiecie i nie będą zmuszone do ciągłego siedzenia przy stole. 

Jeżeli zatrudniamy na zabawie animatorkę dobrym pomysłem będzie chusta Klanza. Zabawy z chustą są angażujące i odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Minus jest taki, że do zabaw z chustą jest potrzebna większa liczba uczestników. Ale na pewno znajdą się i dorośli, którzy chętnie włączą się do zabawy. Warto więc wykorzystać pomysł jako jedną z atrakcji przyjęcia.
Na wszelkiego rodzaju przyjęciach i eventach furorę wśród dzieci robi malowanie twarzy. Pomalowane uśmiechnięte buzie to nie tylko wdzięczny temat dla fotografa, ale także niespodzianka dla dzieci, która wywołują mnóstwo emocji. 
Źródło: zespol.na-wesele.pl
Jeżeli na weselu zatrudniamy animatorów z pewnością będą mieć w zanadrzu pełen wachlarz zabaw i program, który zaangażuje dzieci przez dłuższy czas. Wspaniałym pomysłem dla dzieci na przyjęciu weselnym będą konkursy. Dodatkowy deser lub wata cukrowa do wygrania to prawdziwa gratka dla malucha! Doskonałym pomysłem jest przygotowanie słodkich niespodzianek i upominków: mogą to być na przykład słodkie lizaki ze ślubnymi etykietami, czy ślubne czekoladki, które ucieszą wszystkich milusińskich. 

Niewątpliwie dzieci dodają wiele uroku weselu. Widok elegancko ubranych małych weselników chwyta za serce. Najpiękniejsze w weselach jest to, że są to imprezy rodzinne, dlatego nie ograniczajmy dzieciom dostępu do zabawy. Są one członkami rodziny tak samo jak ich rodzice i osoby starsze. Niech biorą udział w uroczystości, za której sprawą ich rodzina się powiększy. To może być jedyna okazja na poznanie nowych członków rodziny i spotkanie dla nich w tak licznym gronie. 

Źródło: wheelandphotography.com

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!