Śluby marcowe. Czy organizować ślub w marcu?

Która z Was ma ślub już w najbliższych miesiącach? Może dopiero rezerwujecie datę ślubu na przyszły rok. Dziś przygotowałam dla Was krótką ślubną charakterystykę miesiąca, który właśnie się rozpoczął. Zobaczcie, dlaczego niewiele osób decyduje się na ślub w marcu i dlaczego mimo wszystko wybrać ten miesiąc na organizację swojego ślubu.

W tym roku na marzec przypada okres Wielkiego Postu. Zakończymy go dopiero 17 kwietnia. Do tego czasu pewnie niewiele osób powie sobie sakramentalne "tak" ze względu na specyfikę okresu postnego. W Wielkim Poście ślubów i wesel raczej się nie wyprawia. Jednak śluby kościelne w tym okresie  nie są całkowicie niemożliwe. W Wielkim poście zwykle unika się ślubów poza sytuacjami wyjątkowymi. Kościół udziela dyspensy w niektórych przypadkach, np. wynikających ze skomplikowanej sytuacji rodzinnej, wtedy gdy para musi zamieszkać razem ze sobą przed ślubem. Marzec jest też nienajlepszym miesiącem ze względu na panująca aurę. Jeżeli chodzi o warunki pogodowe jest on mało przewidywalnym miesiącem, często jest mokro i ponuro. Pogoda bywa bardzo zmienna w tym okresie i może nas nieźle zaskoczyć. Słyszałam już niejedną historię od dziewczyn, które szykowały się na wiosenny ślub, tymczasem były zmuszone zmienić swoje kreacje na zimowe. Dotyczy to nie tylko Panien Młodych, ale także wszystkich weselnych gości.

Jakie korzyści może przynieść wybranie marcowej daty ślubu?  Może się wydawać, że wiosenne miesiące są dobrym terminem wesela i ślubu z wielu powodów. Przede wszystkim jest jeszcze przed letnim sezonem, kiedy to jest największy bum na śluby, dzięki czemu łatwiej zarezerwować niektóre terminy. Na pewno możemy liczyć na lepsze ceny w lokalach i restauracjach. Chyba nie przesadzę, jeśli nazwę ten okres, czasem ślubnych wyprzedaży :) Nic nie stoi na przeszkodzie w organizacji ślubu w marcu, jeżeli para decyduje się tylko na ślub cywilny i bez hucznego wesela. 
Wierzycie w przesądy związane ze ślubem? Jeśli tak - marzec z literką "r" jest bardzo korzystnym miesiącem na ślub :)

Jeżeli zdecydujecie się na ślub w marcu warto zadbać o tematyczne motywy. Może marcowe koty w postaci figurki na tort ślubny zagoszczą na Waszym ślubnym przyjęciu :)


Jeżeli nie ta, polecam Ci inne figurki ślubne na tort. Na pewno znajdziesz odpowiednią na swój wyjątkowy ślub.

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!