Oryginalna biżuteria ślubna - sutasz

 Kochani!
w poszukiwaniu nowości w modzie ślubnej pragnę przedstawić Wam bohaterkę naszego cyklu wywiadów ze specjalistami - Małgorzatę Sowę.
Małgosia wykonuje bardzo oryginalną biżuterię ślubną w technice sutasz, czyli haftowania specjalnymi sznurkami z użyciem kamieni ozdobnych.
Zobaczcie jak oryginalna i ciekawa może być biżuteria ślubna, zwłaszcza, jeśli jest wykonana na specjalne zamówienie panny młodej:
Małgosia Sowa, projektantka biżuterii w technice sutasz, właścicielka firmy Pillow Design w wywiadzie dla SlubneZakupy.pl
 Małgosia jest laureatką konkursu Street of Design 2012. Projektuje i wykonuje biżuterię, napisała i wydała również książkę dotyczącą haftu sutasz. Obecnie współpracuje z największymi polskimi galeriami sztuki online oraz galeriami z rękodziełem.
Jej prace możecie zamawiać poprzez jej blog: www.craftingowanie.blogspot.com
SlubneZakupy.plDo jakich sukienek ślubnych biżuteria z sutaszu pasuje najlepiej?

Małgosia Sowa: Ze względu na to, że gama kolorystyczna taśm sutasz w zasadzie pokrywa się z gamą kolorystyczną większości tkanin używanych przy projektowaniu i szyciu sukien ślubnych, taka biżuteria może pasować do każdej sukni :) 
Oczywiście najważniejsze są tutaj preferencje samej zainteresowanej. Robiłam biżuterię ślubną do sukien pełnych barokowego przepychu jak również i do tych bardzo, bardzo skromnych. 

SlubneZakupy.pl: Taka biżuteria to chyba bardzo pracochłonna rzecz? Jak długo wykonujesz jeden komplet?

Małgosia Sowa: Tak. Sama technika wymaga również dużego skupienia. Haftowanie kolczyków zajmuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin. Wszystko zależy od skomplikowania projektu oraz rodzaju i ilości używanych kamieni.

SlubneZakupy.pl: Sutasz do niedawna był nieznaną techniką. Skąd nagle taka popularność biżuterii z sutaszu?

Małgosia Sowa: Myślę, że głównych czynnikiem decydującym o tak dużym zainteresowaniu biżuterią sutasz jest to, technika ta daje na prawdę mnóstwo możliwości. Gama kolorystyczna materiałów jest ogromna - ma się więc duże pole do manewru w tej sferze. Jako jedna z nielicznych technik pozwala też na tworzenie na prawdę dużych a jednocześnie lekkich form. Nawet najbardziej okazałe kolczyki nie obciążą ucha i nie będą sprawiały bólu, bo sutasz to tkanina i jest lekka jak piórko.

SlubneZakupy.pl: Ceny takiej biżuterii maja dużą rozpiętość od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych - co wpływa na cenę?

Małgosia Sowa: Cóż, jest to chyba najczęściej zadawane pytanie :) Oczywiście główną składową ceny będzie czas potrzebny za zaprojektowanie i wykonanie takiej biżuterii. Jeśli chodzi o moją biżuterię, czyli biżuterię PiLLow Design to cena odzwierciedla jakość wyrobów. Haftuję bardzo precyzyjnie i jestem bardzo surowa w ostatecznej ocenie moich projektów. Nie pozwalam sobie na niedoróbki i niedociągnięcia. Dodatkowo w swoich projektach stosuję zawsze kamienie naturalne i to te najwyższej jakości. Jedyne kamienie nie pochodzące od matki natury to kryształy Swarovskiego oraz drobne koraliki Toho. Poza tym moje projekty ślubne to zawsze zindywidualizowane podejście do klienta - projektuję zawsze w drodze dialogu z przyszłą Panną Młodą, szkicuję projekt, proponuję konkretne kamienie i wspólnie dochodzimy do tego jak ma wyglądać biżuteria. Wszak dzień ślubu to wyjątkowa chwila i zależy mi na tym, by każda Panna Młoda, którą kiedykolwiek obsługiwałam mogła powiedzieć - miałam na sobie wymarzoną biżuterię :)

SlubneZakupy.pl: Jakie nowe trendy przepowiadasz w biżuterii ślubnej na nadchodzący sezon? Co Twoje klientki wybierają najchętniej?

Małgosia Sowa: Zauważyłam, że klientki stają się coraz odważniejsze w swoich preferencjach. Coraz rzadziej wykonuję skromne, nieduże kolczyki.  W moich zamówieniach królują obecnie okazałe, długie kolczyki, z kaskadami minerałów. Coraz częściej również do klasycznej, ślubnej bieli dodaję akcenty kolorystyczne - na życzenie klientek oczywiście. Myślę, że nadchodzi czas na nieco koloru i szaleństwa w ślubnej modzie :) 

UWAGA: KONKURS!
Jeśli podoba Ci się biżuteria ślubna wykonana w technice sutasz, mamy dla Ciebie niespodziankę! Małgosia zaprojektuje i wykona specjalnie dla Ciebie 1 komplet biżuterii ślubnej: kolczyki lub bransoletkę lub ozdobę włosów wg Twojego życzenia!
Aby wziąć udział w naszym konkursie:
- wyślij na adres: biuro@slubnezakupy.pl opis jak wyobrażasz sobie swój ślubny look: jaką suknię wybrałaś lub wybierzesz, jakie chcesz mieć uczesanie, jakie są Twoje marzenia dotyczące koloru i oprawy ślubu? Każda z nas ma w głowie swój idealny ślub - napisz do nas, jaki jest Twój?
- na odpowiedzi czekamy do 27 czerwca, zwyciężczynię wyłonimy 28 czerwca, potem przekazujemy kontakt Gosi, która w porozumieniu z panną młodą wykona dla niej biżuterię w terminie 14 dni od ostatecznej akceptacji projektu.
Piszcie, to niezwykła okazja na wygranie bardzo unikalnej, oryginalnej i drogocennej biżuterii wg własnego projektu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!