Makijaż - nieodzowny element ślubnej kreacji

Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważny jest makijaż w dopełnieniu ślubnej kreacji. Ale okazuje się, że powinno się wziąć pod uwagę nie tylko makijaż, ale wizaż - czyli całościową stylizację ślubną.

O wypowiedź w tym temacie poprosiliśmy Katarzynę Kałek-Dekert (mgr Sztuki, Dyplomowany Mistrz Wizażu, Dyplomowany Charakteryzator Teatralny, Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu), właścicielkę firmy: Face of ArtŚlubne Zakupy: czy wizaż to tylko makijaż? w czym doradzasz przyszłym pannom młodym?

Wizażystka: Wizaż nie ogranicza się tylko do makijażu. Makijaż jest jedną z części składowych pięknego wizerunku Panny Młodej.
Swoim Pannom Młodym doradzam w wyborze odpowiedniego dla niej fasonu i koloru sukni ślubnej. Rozważamy zakup odpowiednich dodatków od biżuterii po welon i bukiet ślubny.
Doradzam też rodzaj fryzury, ale już kolor włosów i szczegółowe upięcie oddaję w ręce swojej sprawdzonej stylistki fryzur.

Ślubne Zakupy: co jest najważniejsze w makijażu ślubnym?

Wizażystka: Przede wszystkim trwałość i precyzja w jego wykonaniu. Makijaż musi być idealnie dostosowany do całości postaci , a nawet i Pana Młodego! Ważna jest odpowiednia kolorystyka i intensywność w nakładaniu produktów.
Makijaż musi być subtelny, elegancki, ma podkreślać urodę Panny Młodej i maskować jej niedoskonałości.
Makijaż ślubny musi świetnie prezentować się nie tylko jako makijaż dzienny, ale także i do fotografii, do nagrań video oraz jako makijaż wieczorowy. Zatem jest to jeden z trudniejszych make- up’ów jakie wykonuję w swojej pracy wizażysty.

Ślubne Zakupy: z jakim wyprzedzeniem należy umawiać się z wizażystą?

Wizażystka: Jeśli wizażystka cieszy się dobrą opinią na rynku, to często ma już terminy rezerwowane na rok z góry. Myślę jednak, że minimum czasu jaki mamy na wybór wizażystki to pół roku. Rzadko zdarza się, że na ostatni moment uda nam się zamówić odpowiednią osobę.

Ślubne Zakupy: wiele dziewczyn uważa, że ma problemy z cerą, co im radzisz?

Wizażystka: Przede wszystkim, jeśli są to duże problemy, to od razu kieruję je do dermatologa. Sama przekonałam się, że nie warto inwestować w fałszywe kosmetyczki obiecujące cuda. Po prostu czasem tylko fachowa pomoc da wymierne efekty.
Natomiast jeśli skóra klientki jest tylko zanieczyszczona, czy sucha, wtedy odsyłam ją do sprawdzonej kosmetyczki na zabieg oczyszczania i nawilżania cery.

Ślubne Zakupy: gdzie polecasz szukać dobrej wizażystki?

Wizażystka: Często klientki szukają wizażystek w internecie, na forach ślubnych lub stronach poświęconych temu tematowi. Internet ma jednak tę wadę, nie jesteśmy w stanie ocenić wiarygodności osoby wystawiającej ofertę.
Warto popytać w towarzystwie, wśród znajomych, czy ktoś nie ma sprawdzonej osoby. Tak najłatwiej dokonać trafnego wyboru.

Ślubne Zakupy: co będzie modne w 2009 roku?

Wizażystka: Jeśli chodzi o makijaże ślubne, dla mnie one są poza trendami. Oczywiście „idą” z duchem czasu, ale jednak makijaż ślubny jest makijażem klastycznym. Obojętnie co będzie dziać się w tym roku na wybiegach, jakie kolory będą modne, to makijaż ślubny i tak powinien trzymać się swoich zasad. Czyli: prostota, elegancja, subtelne kolory.

Bardzo dziękujemy za wypowiedź!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.