Ostateczna lista kontrolna po ślubie - co to jest?

Wiesz, że planowanie ślubu to ogrom pracy, ale mogłaś  nie zdawać sobie sprawy, że praca nie kończy się z wysłaniem ostatniego gościa do domu/pokoju hotelowego. Tysiące stron podpowiadają i reklamują planery zawierające spis zadań do wykonania na rok, sześć miesięcy, miesiąc przed tym wielkim dniem.  Ale co z rzeczami, które powinno zrobić się tuż po ślubie? To bardzo istotny temat, zazwyczaj w ferworze przygotowań weselnych, jest on rzadziej zgłębiany. Łatwo zapomnieć o tym, że część istotnych, wręcz niezbędnych spraw do załatwienia ma miejsce dopiero po ślubie. Jakie są najważniejsze z nich? 

Specjalnie dla Was stworzyliśmy niezbędną listę kontrolną po uroczystości — jest to wyczerpująca lista wszystkiego, co należy zrobić po zakończeniu tego wielkiego dnia.



Źródło: Pinterest

Zabezpiecz suknię ślubną 

Obłędna kreacja, na którą wydałaś zapewne niemałą sumę, zasługuje na to, aby jak najdłużej była w idealnym stanie. Pierwszym i najważniejszym krokiem, będzie oddanie ją do profesjonalnego czyszczenia i odświeżenia – im szybciej, tym lepiej. Podczas gdy suknia jest w dobrych rękach, Ty zadbaj o specjalne pudło dopasowane do jej wielkości, ze specjalnego, mocnego materiału i specjalistyczną wyściółką. Gdy odświeżona suknia wróci już do Ciebie, znajdź dla niej odpowiednie miejsce do przechowania. Ważne, aby nie było one wyeksponowane na światło słoneczne, wilgoć i skoki temperatury. Przechowywana w takich warunkach, Twoja ślubna kreacja ma największe szanse na to, żeby zachwycać swoim stanem i wyglądem na długie lata po weselu. 


Źródło: Pinterest


I zwróć smoking, jeśli jest wypożyczony

Smoking to jeden z większych wydatków. Większość Panów Młodych zakupuje garnitury w kroju takim, aby został on wykorzystany wielokrotnie (i my to w 100% szanujemy i doceniamy ze względu na środowisko) Jednak czasem zdarzają się sytuację, w których smoking musi zostać wypożyczony. Aby uniknąć spóźnionych opłat za dzień lub dwa zwłoki, upewnij się, że oddanie smokingu jest na priorytetowej liście "po ślubie", nawet jeśli oznacza to prośbę świadka, aby zrobił to za Ciebie - w końcu, od czego się go ma :). 


Źródło: Pinterest


Zbierz prezenty i karty...

Jeżeli wybierasz się prosto na miesiąc miodowy, możesz nie być w stanie samodzielnie (a i nawet z drugą połówką) zebrać wszystkich prezentów i kartek, więc nie zapomnij wyznaczyć kogoś zaufanego, kto zrobi to za Ciebie. Nietypowym, ale ciekawym rozwiązaniem dla osób bardzo skrupulatnych, jest również poprosić tę osobę, aby nagrała/zrobiła zdjęcia/spisała listę tego, co zebrała, ponieważ stworzenie listy otrzymanych prezentów na weselu, pozwoli  zaoszczędzić dużo stresu po powrocie z miesiąca miodowego.




oraz swoje dekoracje

Jeśli przez Ciebie zostały zakupione przedmioty dekoracyjne - księga gości, pudło do telegramów, tablice dekoracyjny, szarfy itd., itd. - nie zapomnij spakować ich pod koniec nocy, bądź zrób tak jak w punkcie powyżej. Ważną kwestią jest też porozmawianie przed uroczystością z właścicielem sali. Większość miejsc ma taką opcję, że pozwalają przechowywać rzeczy na noc i odebrać je (czasem nawet już spakowane przez obsługę) następnego dnia. Z kolei niektóre lokale proszą, aby zabrać ze sobą wszystko po uroczystości, lecz jednak jest to też zależne od tego, do której godziny trwa przyjęcie weselne.




Zmiana nazwiska

Jeśli od początku planowałaś po ślubie przyjąć nazwisko swojego męża, na pewno myślisz o jak najszybszym rozpoczęciu protokołu zmiany danych. Zmianę nazwiska deklaruje się w urzędzie stanu cywilnego podczas pobierania zaświadczenia o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa. Takie zaświadczenie wypełnia się na miesiąc i jeden dzień przed wyznaczoną datą ślubu. W przypadku ślubu konkordatowego zaświadczenie wypełnia się nie wcześniej niż sześć miesięcy przed ślubem. Warto pamiętać też o tym, że dowód osobisty to nie jest jedyny dokument, w którym jest zapisane „stare” nazwisko. Dane trzeba zaktualizować również w: paszporcie, prawie jazdy, dowodzie rejestracyjnym pojazdu, banku, a także w szeregu miejsc, w których kiedykolwiek swoje dane podawaliśmy (np. w pracy, na uczelni, a nawet w bibliotece miejskiej). 


Źródło: Pinterest


Ustalcie nowy cel i wspólne finanse 

Gdy miesiące wypełnione przygotowaniami do ślubu, ogrom spraw do załatwienia, a potem feeria emocji związana z tym wielkim dniem nagle wyparowują, para młoda zostaje z poczuciem pustki, a nawet... bezsensu i melancholii. Jeśli nie mieliście czasu, aby przeprowadzić rozmowę na temat wspólnych  pieniędzy i zarządzania nimi, nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że to jest idealny moment. Gdy powiecie sobie sakramentalne „tak”, pora wprowadzić w życie konkretne decyzje. Czy będziecie chcieli założyć wspólne konto bankowe, którym oboje będziecie zarządzać? A może planujecie urządzanie mieszkania, malutkiego potomka, a może czeka na was nowe, wspólne hobby? Ważne jest to, abyście wzajemnie wspierali się we wszystkim, co sobie zaplanujecie. 





Wystaw referencje i pozytywne opinie usługodawcom

To ostatni, ale i bardzo ważny punkt na liście. Koniecznie wystawcie referencje tym usługodawcom, z których pracy byliście najbardziej zadowoleni. Warto zrobić to maksymalnie w ciągu 2 tygodni od ślubu -  później emocje nieco opadną, a Wy możecie o tym zwyczajnie zapomnieć. A wasza subiektywna ocena na stronie pracowni cukierniczej, czy sklepu internetowego z artykułami ślubnymi będzie najlepszym dowodem dla wszystkich przyszłych panien i panów młodych, poszukujących najlepszych usługodawców, którzy uczynią ich dzień wyjątkowym.




Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2019: zobacz bestsellerową kolekcję ślubną w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.