Weselna check lista- organizacja transportu i noclegu dla gości

Weselną check listę, czyli tzw. listę z zadaniami posiada każda Para Młoda. Zazwyczaj odhaczanie punktów, które się na niej znajdują rozpoczynamy już w styczniu. Statystycznie najwięcej ślubów odbywa się przecież w okresie od maja do października. Jednym z ważniejszych punktów (zaraz po załatwieniu sali i terminu w kościele/urzędzie) jest lista gości.

Po jej stworzeniu czarno na białym ukazuje się nam ilość osób dorosłych (w tym osób starszych) oraz ewentualnie zaproszonych dzieci. Warto się wtedy zastanowić, ilu z nich potrzebować będzie noclegu oraz transportu. To dwie bardzo kluczowe kwestie, jeśli kościół/urząd znajduje się w znacznej odległości od sali weselnej.


Należy wcześniej przeprowadzić mini wywiad z rodziną i znajomymi, czy będą w stanie sami zapewnić sobie dojazd, czy też będą korzystać z naszej pomocy. To samo tyczy się noclegów, bowiem nie każdy będzie chciał z nich skorzystać. Doskonałą okazją ku temu jest moment, w którym goście potwierdzają swoją obecność na uroczystości.
Popularnym rozwiązaniem wśród Młodych Par stało się wynajmowanie busów/autobusu, który dowiezie gości po ceremonii zaślubin do docelowego miejsca wesela, a następnie rano, o umówionej godzinie, odwiezie ich do domu. Nawet zmotoryzowane osoby chętnie z takiej pomocy korzystają, ponieważ to doskonała okazja do swobodnej zabawy.
Nasza podpowiedź: nie bójmy się negocjacji ceny z usługodawcą. Fakt, iż wynajęcie autokaru, czy też busa i przyjazd kierowcy o określonej przez nas godzinie to większa opłata, to jednak wybrana przez nas firma transportowa zyska na tym, m. in. dobrą reklamę i możliwe dalsze zlecenia przez inne osoby.

Inną alternatywą jest poproszenie kilku znajomych, którzy za niewielką opłatą i zwrotem kosztów paliwa będą w gotowości pod telefonem, aby służyć nam pomocą i rozwozić naszych gości o dogodnych dla nich godzinach. To zdecydowanie tańsza opcja. O obu możliwościach należy wcześniej poinformować gości.

Dodatkowo, organizacja transportu do doskonała okazja do stworzenia wyjątkowych dekoracji. Autokar, bus, czy też samochód mogą wyróżniać wyjątkowe tablice rejestracyjne. Idealnie sprawdzą się także rozwieszone banery, flaga lub ponadczasowe balony. Każdy z nas kojarzy zapewne przyczepione do haka holowniczego puszki, które wesoło ciągną się za autem nowożeńców. My jako równie ciekawą opcję proponujemy śliczną tablicę z kolorowymi kokardkami. Jeśli jednak stawiacie na skromność to z pewnością przypadną Wam do gustu oryginalne naklejki na szybę. Inną opcją będzie także przyozdobienie samych klamek samochodowych.Gwarantujemy Wam, że tak przyozdobione środki transportu z pewnością przyciągną uwagę przechodniów, a kolumna pojazdów będzie wyjątkowo prezentować się na drodze!    

Większość sal weselnych posiada możliwość ulokowania weselników w swoim obiekcie lub na swoim terenie. Jeżeli jednak takiej możliwości nie ma, warto, aby organizatorzy poszukali w okolicy hotelu/obiekt noclegowego, w którym nasi zaproszeni goście będą mogli przenocować. I tu nasuwa się kolejna kwestia- czy my, jako organizatorzy, bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność i opłatę za noclegi (często obiekty weselne oferują lepszą i niższą cenę za nocleg), czy też informujemy tylko gości o możliwości przenocowania, z zaznaczeniem, iż sami pokrywają takowe koszty.
Jeżeli na naszym weselu będą dzieci i osoby starsze, warto dogadać się z obsługą i poprosić o udostępnienie jednego, dwóch pokoi, w których rodowici seniorzy będą mogli odpocząć, a rodzice zająć się dziećmi, przebrać i położyć na krótką drzemkę. Z pewnością taki miły gest zaskoczy naszych gości i sprawi, że będą nam wdzięczni za możliwość wyciszenia. Nie zapomnijmy jednak odpowiednio pokierować naszych gości, a znalezienie drogi ułatwią im rozwieszone drogowskazy.


Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam w przygotowaniu odpowiedniego transportu i noclegów. :)
Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.