Gra światłem- rozświetl swoje wesele


Światło- jednoznacznie kojarzone jest z jasnością, słońcem, blaskiem i czymś, co sprawia, że i za dnia i w nocy widzimy, co się wokół nas dzieje. To właśnie ono pozwala nam na stworzenie wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosfery, nie tylko w domowych pieleszach, lecz także podczas różnych wyjątkowych okazji i uroczystości, a do nich z pewnością możemy zaliczyć wesele.


Dobrze dobrane oświetlenie i wszelkie dodatki dekoracyjne z nim związane to podstawowy czynnik, decydujący o atmosferze podczas przyjęcia. Zazwyczaj mamy jakąś wizję, mniej lub bardziej sprecyzowaną, dotyczącą wyglądu naszej sali, stołów, dodatków. W tych planach najczęściej przejawiającym się dodatkiem są świece ustawione na stołach i….to by było na tyle. Tymczasem możliwości jest multum!


Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nasze wyobrażenia za dnia mogą zupełnie inaczej wyglądać wieczorem, rozczarowując nas przy okazji, bo nie o taki efekt nam przecież chodziło. Warto w takiej sytuacji, jeszcze przed planowanym przyjęciem weselnym, poprosić obsługę sali o możliwość próbnego rozstawienia dekoracji świetlnych wieczorem, by sprawdzić, jaki dają efekt. 
Zaplanujmy rozmieszczenie świateł.
Popularne stały się ogromne, świetlne napisy ułożone z liter, np. LOVE. Taki element dekoracyjny ma wiele zalet, ponieważ nie tylko wita gości (napis zazwyczaj umieszczony jest na dworze, przed salą), ale wygląda niesamowicie na zdjęciach i uwierzcie nam- nie tylko Para Młoda będzie chciała się przy nim fotografować.


   

   

Innym, prostym elementem są
girlandy żarówkowe. Rozwieszone pod sufitem w sali, bądź na dworze dają przepiękny efekt. Aby jednak nie przesadzić i nie obwiesić naszego sufitu, niczym choinki na Boże Narodzenie, warto postawić na minimalną ilość sznurów z żarówkami. Wybierając girlandę sprawdźmy, co ile rozmieszczone są żarówki-to bardzo istotne, ponieważ od tego zależy ilość światła. Rozstaw żarówek zaczyna się już od 20 cm. Girlandy idealnie wpasowują się w klimaty rustykalne, naturalne i boho. Alternatywą dla girland, są kolorowe lampki, np. działające na baterie, które można zawiesić na haczykach gdziekolwiek, ponieważ nie wymagają stałego dostępu do prądu. Takie lampki to ciekawy akcent, dodający wielu barw.

         

          

Swego czasu bardzo popularne stały się także cotton balls, które głównie królowały w dekoracjach mieszkań. A przecież ładnie ułożone, np. w wysokim wazonie (ich zaletą jest działanie na baterie), bądź poukładane na parapetach stanowią fajną i oryginalną dekorację. Cotton balls’y można także zawiesić na haczykach, np. wzdłuż ściany. 
Do szklanych naczyń można także powkładać malutkie ledowe światełka, umieszczone na delikatnym druciku, które są bardzo subtelne i delikatne, idealne na romantyczne wesela.Panele ledowe to także hit wśród oświetlenia weselnego. Wiele nowoczesnych sal ma zazwyczaj wbudowane ledy, np. w ścianę lub sufit. Ale jeśli nasza sala tego nie ma, warto pomyśleć o wypożyczeniu takich paneli i umieszczeniu ich np. przy podłodze, by podświetlić ścianę. Panele te występują w różnych kolorach i odcieniach.
Chcąc wyróżnić Parę Młodą możemy pomyśleć o zastosowaniu ledowych kurtyn świetlnych. Tak zamontowane światełka świetnie będą wyglądać za plecami młodych i np. najbliższych gości. Po zgaszeniu świateł podkreślą romantyczną atmosferę przyjęcia, a zarazem będą wyjątkową dekoracją.

          

   

Dekorując salę nie zapominajmy także o klasyce, czyli o świecach. Ogromny wybór świec znajdziecie m.in. w naszym sklepie, a wraz z nim wiele dodatków. Świece możemy poustawiać np. od najwyższej do najniższej, umieścić w wazonie, na wysokim świeczniku, bądź włożyć do lampionów (tak umieszczone na pewno będą bezpieczne i równie magiczne). Świeca zawsze się obroni i zawsze będzie wyglądać stylowo i nienagannie, a jej blask z pewnością stworzy magiczną atmosferę.          

          

          Piękne świece, girlandy, lampki, napisy oraz inne dodatki do oświetlenia miejsca wesela znajdziecie w naszym sklepie www.SlubneZakupy.pl. Zapraszamy do tworzenia własnych aranżacji!

Źródło zdjęć: www.pinterest.com i www.SlubneZakupy.pl

Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.