Dzieci na ślubie i weselu - jak zaopiekować się małymi gośćmi


Obecność dzieci na weselu to temat, który frapuje niejedną Parę Młodą. Jak wszystko sytuacja ta ma swoje plusy i minusy, dlatego znajdziemy tyle samo zwolenników tego pomysłu ile przeciwników. Jednak czy dzieci na weselu faktycznie muszą stanowić ogromny problem? Niekoniecznie, o ile będziemy mieli do takiej decyzji właściwe podejście. Przy jej podejmowaniu bardzo wiele zależy bowiem od odpowiedniego przygotowania oraz świadomości, jakie potrzeby mają najmłodsi weselnicy. W dzisiejszym wpisie podajemy kilka praktycznych porad, w jaki sposób zaopiekować się milusińskimi, jak dobrać atrakcje dla dzieci i dekoracje dla dzieci, aby ślub i wesele były udane, a goście, rodzice oraz Państwo Młodzi zadowoleni.

Zaproszenie dzieci na wesele powinno odbyć się w zgodzie z wolą Pary Młodej – nie może wynikać z faktu, że „tak wypada” lub jakichkolwiek nacisków. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że zarówno dzieci jak i dorośli czuliby się niekomfortowo. Ponieważ wielu naszych bliskich spośród zaproszonych to osoby posiadające dzieci, często preferują oni sytuację, w której mogą zabrać swoje pociechy ze sobą. Kiedy jednak takiej możliwości nie ma, czasami rezygnują oni z udziału w naszej uroczystości. Bez względu na wszystko, podejście rodziców nie powinno wpływać na wybór Państwa Młodych – to oni przede wszystkim mają się czuć dobrze na swoim własnym weselu.

Co jednak w momencie, kiedy już zdecydują się na towarzystwo słodkich maluchów? Oto kilka wskazówek, które ułatwią organizację wesela z udziałem najmłodszych i sprawią, że będzie ono dla nich świetną zabawą! 

Ilość czy jakość?

Jedno i drugie! Tworząc listę gości warto zorientować się ile dzieci dokładnie gościłoby na weselu oraz w jakim są wieku. Jeżeli liczba podopiecznych jest niewielka warto zastanowić się czy faktycznie będzie to dobry pomysł, aby pojawiły się one na uroczystości. Wiadomo iż dzieci lubią towarzystwo – im więcej kompanów do zabawy, tym lepiej. Jeżeli mielibyśmy zaprosić jedno lub dwójkę dzieci i zaryzykować, że szybko się sobą znudzą, może jednak lepiej zrezygnować i pozostawić je pod dobrą opieką w domu. Niemniej jednak dla chcącego nic trudnego! Nawet dla niewielkiej liczby dzieci da się zorganizować ciekawe atrakcje, żeby świętowanie było przyjazne również dla nich.
Mały gość równie ważny

Podczas ceremonii ślubnej można zaangażować małych pomocników, aby pokazać im, że ich obecność jest nieprzypadkowa, a tym samym sprawić, by poczuli się ważni i osobiście zaangażowani. Dzieci sprawują przeróżne role: prowadzą orszak do ołtarza, niosą/podają obrączki, sypią kwiatki, starsze czytają czytanie, śpiewają psalm lub nawet zbierają życzenia. Wystarczy tylko jedno zadanie, a cała uroczystość nabiera dla nich zupełnie innego znaczenia, ponieważ im zależy równie mocno jak dorosłym, żeby wszystko się udało i poszło jak najlepiej.

źródło: http://iampoppy.com/how-to-make-your-wedding-magical-for-children/

Małe weselne królestwo

Ponieważ dynamika uczestnictwa najmłodszych gości jest inna niż ich rodziców i starszych, warto zadbać o specjalne miejsce dla nich podczas weselnego przyjęcia. Najczęściej jest to osobny stoliczek, usytuowany w pobliżu głównego stołu oraz co najważniejsze – w zasięgu wzroku osób dorosłych, aby mogli oni kontrolować przebieg zabawy. Stoliczek dla dzieci jest zwykle udekorowany w zabawny, ciekawy sposób, przyciągając uwagę maluszków i dostarczając im rozrywki. Na stole goszczą często kolorowe talerzyki, serwetki i sztućce, słomki o ciekawych kształtach i plastikowe lub papierowe kubeczki. Rozmiary stołu oraz krzesełek dostosowane są do gości, a dookoła znaleźć można kolorowe konfetti lub piękne balony.


         


Specjalne menu

Każdy rodzic wie, że gusta małych smakoszy różnią się znacznie od tego, co zwykle można znaleźć w menu weselnym, dlatego na uwagę zasługuje pomysł skonstruowania specjalnej karty dań dla młodszych uczestników uroczystości. Wybór dań można skonsultować wcześniej z rodzicami, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań i uwzględnić wybrane preferencje oraz alergie. Menu dziecięce powinno być kolorowe i zachęcać swoim kształtem oraz zapachem do jedzenia.


Właściwa opieka - Animator

Od dłuższego czasu mamy wspaniałą możliwość, aby zapewnić dzieciom nie tylko rozrywkę, ale i doskonałą opiekę. Wystarczy znaleźć odpowiednią osobę świadczącą usługi animatorskie i wynająć ją na preferowany przez nas czas wesela. Animatorzy to wykwalifikowane osoby, posiadające wiedzę i doświadczenie w opiece nad dziećmi, będą więc strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą zadbać, by dzieci się nie nudziły i nie absorbowały przesadnie uwagi swoich rodziców. Są przygotowani do opieki nad dziećmi w różnym wieku, dlatego poradzą sobie z  opieką nad grupą bardzo zróżnicowaną wiekowo i poprowadzą zabawę tak, aby nikt nie został osamotniony czy znudzony.

Fotobudka

Dzieci jako uczestnicy wesela również mogą korzystać z niektórych atrakcji przeznaczonych dla dorosłych, ważny jest jednak ich odpowiedni dobór. Najciekawszą atrakcją łączącą dzieci i resztę gości (w tym ich rodziców, ale również Parę Młodą) będzie fotobudka! Dzieci uwielbiają zabawne zdjęcia, a dzięki odpowiednim rekwizytom takim jak akcesoria na patyczku, tabliczki, czapki czy okulary zabawa w fotobudce będzie niezastąpiona. Powstałe zdjęcia będą natomiast wspaniałą pamiątką na lata dla całej rodziny, przypominającą o zaślubinach Państwa Młodych i ich gościnności.

       Wszelkie ciekawe akcesoria dla dzieci na ślub i wesele znajdziesz na www.slubnezakupy.plSklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.