Własne aranżacje kwiatowe? Nic prostszego!

Dzisiejszym wpisem chcielibyśmy zachęcić Was do tworzenia własnych, oryginalnych kwiatowych aranżacji przy pomocy zielonej gąbki florystycznej. Zapewniamy, że będzie łatwo, a sama praca sprawi dużo przyjemności, szczególnie kiedy zaangażujecie również rodzinę lub przyjaciół. W efekcie otrzymacie piękne kwiatowe kompozycje, które ożywią zapachem i kolorami każdą weselną salę, ale również domowe zacisze!

Zielone gąbki florystyczne przeznaczone są głównie do kwiatów ciętych. Spienione tworzywo sztuczne, z którego wykonane są gąbki rewelacyjnie absorbuje wodę, dzięki czemu kwiaty przez długi czas zachowują świeżość.


ETAP I

Krok pierwszy jest chyba najtrudniejszy. W tym etapie musicie wybrać z jakich kwiatów chcecie stworzyć kompozycję i jakiej ma być wielkości. Gdy kupujesz kwiaty zwróć szczególną uwagę na trwałość, wygląd i połączenie na jakie się zdecydujesz.
Podczas zakupów warto zapytać sprzedawcę, które z kwiatów są najświeższe - w końcu zależy nam na tym aby nasza kompozycja jak najdłużej cieszyła oko. Przy użyciu kwiatów "puchatych" jak piwonie czy goździki łatwiej zakryjesz gąbkę florystyczną!

ETAP II

Kiedy wybierzecie już ulubione kwiaty, a w głowie pojawi się już obraz końcowej kompozycji należy zaopatrzyć się w wyżej wymienione gąbki florystyczne. Na rynku znajduje się wiele typów gąbek - znajdziecie gąbki duże i małe, wolno stojące i takie na podstawkach czy specjalnie przygotowane gąbki, którymi wypełnisz wiklinowe konstrukcje.ETAP III


W tym etapie musimy przygotować odpowiednio gąbkę, aby móc przejść dalej do układania wymarzonej kompozycji. Gąbkę można z łatwością ciąć nożem, nie musi być bardzo ostry, gąbka ulegnie mu bez problemu. Ważne jest przygotowanie pojemnika, który będzie przypominał kształtem gąbkę - powinna ona całkowicie wypełniać naczynie. Ewentualnie namoczoną gąbkę można owinąć folią. Wszystko oczywiście po to aby woda nie wyciekała z nasączonej gąbki.
Napełnij pojemnik wodą i połóż gąbkę na tafli wody ale nie staraj się jej dociskać na siłę - nich powoli wchłania wodę. Po tym procesie przełóż gąbkę do naczynia, które posiada podobny kształt i gotowe - można przejść do układania kompozycji!


ETAP IV

Zdecydowanie najprzyjemniejszy i najbardziej kreatywny z etapów - tworzenie kompozycji. Wybrane kwiaty wbijaj prostopadle, a nie na ukos, dzięki temu dużo łatwiej będzie wyciągać później kwiaty. Pamiętaj również, że ucinając liście kwiatów sprawisz, że dłużej zachowają świeżość. Kolejną rzeczą wartą zapamiętania jest czas, w którym przycinasz kwiaty - zrób to zaraz przez włożeniem łodygi w gąbkę tym sposobem również zapewnisz im dłuższy żywot. Oczywiście nie zapomnij o podlewaniu!

Pod spodem kilka propozycji roślinnych aranżacji:

Pinterest.com

Produkty widoczne w artykule znajdziecie na naszej stronie internetowej www.slubnezakupy.pl, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kreatywności!


Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!