Jak przygotować słodki barek na weselu?

Słodki barek, słodki stół, candy bar - wszystkie te określenia dotyczą jednego, niezwykle apetycznego stołu. Zastawionego mnóstwem smakołyków, pachnącego czekoladą, kuszącego słodyczą. To świetna propozycja na weselu, która ostatnimi czasy stała się bardzo popularna. Słodki barek to nie tylko wyjątkowy poczęstunek, ale trend, który jest jednocześnie wspaniałą dekoracją sali weselnej. Jak przygotować słodki barek na weselu? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym poście :-)Candy bar powinien zachęcać nie tylko wspaniałymi aromatami, lecz także uroczym wyglądem. Często to przecież nasze oczy sprawiają, że mamy ochotę na skosztowanie jakiejś potrawy. Idealnie sprawdzi się pastelowa kolorystyka w odcieniach jasnego różu z domieszką głębokiej, ciemnej czekolady. Dodatki w tych kolorach będą tak samo słodkie, jak przygotowany przez Was poczęstunek. Dzięki tym kolorom skusicie również dzieci, a słodki stół będzie dla nich niezwykłą frajdą :-)

Nad candy barem warto umieścić papierowe dekoracyjne rozety bądź personalizowany plakat dekorowany piękną grafiką i imionami Pary Młodej. Można pokusić się także o wykorzystanie banera z literek, na którym można umieścić dowolny tekst. Na stole nie można pominąć takich elementów jak papierowe talerzyki i serwetki, które są praktyczne i dekoracyjne jednocześnie :-). Idealnie sprawdzą się także takie dodatki, jak dekoracyjne foremki na muffiny, etykietki do słoików na słodkości, wizytówki czy urocze papierowe słomki. Po przyjęciu warto umieścić ciasto w specjalnych pudełeczkach do słodkiego bufetu. Będzie to wyraz wdzięczności za przybycie i podziękowanie w wyjątkowym, słodkim stylu.

Nie można zapomnieć także o szkle do słodkiego bufetu, bo to ono często odgrywa główną rolę. Idealnie sprawdzą się szklane i ceramiczne patery na ozdobnych nogach, finezyjne misy na ciasteczka czy różnej wielkości szklane pojemniki z pokrywą. Warto przygotować kompozycję z pojemników i słoi o różnej wysokości, o różnych typach zamknięć czy kształtach.Tak przygotowany słodki bufet będzie wspaniałą dekoracją przyjęcia weselnego. Nie tylko zachęci gości do wspólnego kosztowania przygotowanych smakołyków, ale też stanie się akcentem, który pięknie wygląda na zdjęciach. Polecamy!
Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!