Pomysł na motyw przewodni: podróż

Zastanawiacie się, jaki motyw przewodni wybrać na Wasze wesele? Najbardziej popularnym sposobem na wybór elementu spajającego naszą wizję jest wybór koloru przewodniego. Tegoroczne Panny Młode decydują się głównie na fuksję, tiffany blue, granat oraz odcienie żółci i pomarańczy. A gdyby tak odejść od tego schematu i zastanowić się nad doborem tematu, który sprawi, że wystrój sali, dekoracje, bukiet Panny Młodej, a nawet sesja poślubna będą opowiadać Waszą historię miłosną i wyrażą Waszą osobowość i wspólne pasje? Dziś przygotowaliśmy coś specjalnie dla miłośników wyjazdów i wspólnego zwiedzania – wesele z motywem podróży!


Zacznijmy od zaproszeń. Bardzo wdzięcznym motywem graficznym są wszelkiego rodzaju mapy czy kontury krajów. Zwróćcie uwagę, by nie był to wybór przypadkowy. Warto, żeby w ten sposób ukazać ważne dla Was miejsca: miasta, w których się urodziliście, miejsce Waszych zaręczyn czy kraj, który planujecie odwiedzić w ramach podróży poślubnej.

Źródło: Pinterest

Teraz przechodzimy już do sali weselnej. Motyw podróży otwiera przed nami całe spectrum możliwości! Przede wszystkim, wykorzystajcie mapy – papierowe, drukowane, duże, małe, wszelakie! Na poniższych zdjęciach przedstawiono różnorodne przykłady na wykorzystanie map: jako girlandy, ozdoby krzeseł, dekoracyjne wiatraczki, a nawet... obrusy!


Źródło: Pinterest

Mapy, walizki, globusy i gadżety podróżnicze sprawdzą się w dekoracji ogrodu oraz sali weselnej. 

 
Źródło: Pinterest

 
Źródło: Erin Johnson Photography 

Tablica z rozkładem stołów na sali została przedstawiona w formie mapy świata, a numeracja stołów może przybrać formę portretów sławnych odkrywców.

 
Źródło: Pinterest

 
Źródło:  Rachel Thurston

Motyw podróży świetnie sprawdzi się przy planowaniu księgi gości. Przedstawię Wam dziś trzy świetne propozycje. Pierwsza to księga gości w formie plakatu „Wspólna podróż”. Obraz przedstawia Młodą Parę wyruszającą w podróż poślubną. Za samochodem ciągną się tasiemki na puszki, przy których pozostawiono miejsce na odciski palców gości. Drugi pomysł to kuferek podróżny wypełniony starymi pocztówkami, na których mogą wpisywać się Wasi goście. Jest jeszcze trzeci, równie oryginalny pomysł: globus, na którym zaproszone osoby podpisują się czarnym markerem!

Źródło: SlubneZakupy.pl

   
Źródło: Pinterest

Podróże, wycieczki i wszelakie wyjazdy będę świetnym pomysłem na motyw sesji plenerowej. Do stylizacji na sesję nie zapomnijcie o dobraniu gadżetów w klimacie. Przydatne będą również czarne tabliczki kredowe, które znajdziecie tutaj. Poniżej przedstawiam Wam tylko kilka możliwych realizacji sesji w klimacie podróży:

Źródło: PinterestNa koniec zostawiłam dla Was chyba najbardziej oryginalną podróżniczą propozycję: bukiet ślubny z map:)

Źródło: Pinterest


Dajcie koniecznie znać, czy podoba się Wam taka wizja motywu weselnego!


Sklep ślubny: zobacz dekoracje na ślub i wesele

Trend Book 2013: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych i weselnych

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!