Halloween - straaaszne akcesoria na party

 Trick or treat? - szykujemy domowe przyjęcie w stylu halloween!!

31 października świętujemy Halloween, to ta noc w roku, kiedy duchy, czarownice i inne zmory są wyjątkowo blisko nas!


Święto duchów obchodzone jest na przełomie października i listopada, obecne w wielu tradycjach.  W tych dniach dusze zmarłych nawiedzają ziemię, powracają do dawnych miejsc i odwiedzają żyjących.Zgodnie z zachodnią tradycją oczekuje się na dusze w domach. Coraz bardziej popularne także u nas stają się przyjęcia w stylu Halloween. Jak przygotować się na tę wyjątkową noc? Oto kilka podpowiedzi.

Według popularnego także już w Polsce zwyczaju przystraja się wejścia domów w "straszne" dekoracje, żeby odpędzić nieczyste dusze i zniechęcić do zaglądania do wewnątrz. Krwawy odcisk dłoni w oknie osnutym pajęczyną z pewnością skutecznie odstraszy nieprzyjazne dusze i zniechęci do zaglądania do środka. 

Nie zapomnijcie postawić  w oknach dynię ze świecą - wydrążona dynia to symbol dusz potępionych, który sprawi, że żaden zły duch nie ośmieli się zapukać do waszych drzwi.


Do dekoracji salonu bądź pokoju dziecięcego możecie wykorzystać halloweenowe girlandy i taśmy dekoracyjne dostępne w różnych wzorach - pomarańczowe małe dynie, czy pajączki niczym z najmroczniejszego zamczyska nadadzą pomieszczeniom odpowiedni nastrój.

Planujecie poczęstunek podczas waszego party? Koniecznie na noc zostawcie jedzenie na stole - w zamian za taką ucztę, duchy które nawiedzą wasz dom będą wam sprzyjać przez następny rok. Stół możecie udekorować kolorowym konfetti w postaci duchów, małych dyni lub drobnych pajączków. Dekoracje do przyklejenia na ścianę i balony z pewnością sprawią radość waszym małym duszkom. 
Pamiętajcie o odpowiednich przebraniach. Zwyczaj ten wziął się z druidzkich obrządków - w tym czasie przebierali się oni w podarte szaty, aby duchy myślały, że są jednymi z nich. Maski niczym ze strasznego filmu, rogi bądź kapelusz czarownicy - dostępny jest szeroki wybór dekoracji i przebrań, które sprawią, że wasze pociechy będą wyglądać wręcz upiorrrrnie! :-)
Pozostaje zabrać ze sobą torbę, która pomieści odpowiednią ilość cukierków i odwiedzić sąsiadów -"Cukierek czy psikus?". Warto na wszelki wypadek mieć pod ręką kilka pomysłowych żartów dla waszych bliskich, gdyby nie chcieli dokonać odpowiednio słodkiej zapłaty.
JAK SIĘ BAWIĆ W HALLOWEEN???

Jeżeli zamierzacie spędzić wieczór w większym gronie polecamy wam skorzystać z kilku pomysłów na zabawy, które urozmaicą wam oczekiwanie na duchy. Jedną z najbardziej znanych zabaw jest Apple Bobbing. Polega ona na wyciąganiu bez użycia rąk jabłek pływających w wodzie. Jabłko wyciągnięte bez żadnych uszkodzeń jest dobrą wróżbą na nowy rok. Zabawa wywoła dużo śmiechu i wprawi świętujących w dobre humory. Inną popularną zabawą jest zjadanie bez pomocy rąk ciastek bądź owoców zawieszonych na sznurkach - wasze pociechy z pewnością pełni zapału przystąpią do tych słodkich konkurencji.WYCINANIE Z DYŃ - tradycyjne, lub strasznie upiorne:-))) takie jak np. te:


Przygotujcie się do tych wyjątkowo ciemnych nocy i wizyt nawet najbardziej niepokornych duchów, sprawcie swoim bliskim niespodziankę organizując przyjęcie Halloween pełne kolorów i atrakcji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!