Najpiękniejsze Panny Młode minionego roku?

 „ Ach, co to był za ślub….” – chciałoby się rzec wspominając niektóre z hucznych oraz sławnym ślubów zawartych w 2011 roku. Niewątpliwie, najbardziej oczekiwanym był królewski ślub Kate Middleton i księcia Williama zawarty w kwietniu 2011 roku. Na uroczystość zaproszono 1900 gości, natomiast na całym świecie relacje z tego wydarzenia obejrzało prawie 2 miliardy ludzi. Dowodzi to, jak dużą rangę miała ta uroczystość. Najbardziej strzeżoną tajemnicą dotyczącą ślubu była suknia przyszłej panny młodej oraz nazwisko jej projektantki. Kate zaprezentowała się na ślubnym kobiercu w tradycyjnej sukni wykonanej z ręcznie utkanej koronki w kolorze kości słoniowej projektu Sarah Burton. Ślub królewskiej pary to z pewnością wydarzenie numer jeden ubiegłego roku.


Trzy miesiące później, również w Wielkiej Brytanii, odbył się ślub top modelki Kate Moss. Panna młoda wybrała na tą uroczystość skromną suknię ślubną projektu Johna Galliano. Zamiarem pary młodej było przebicie królewskiego „ślubu stulecia”, jednak nie udało się tego zrealizować. Ślub Kate i Williama to nie koniec królewskich ślubów w 2011 roku.


Na ślubnym kobiercu stanął również książę Albert z Monako ze swoją wybranką Charlene Wittstock. Ślub odbył się 1 i 2 lipca w Pałacu Książęcym. Podzielony został na dwa dni-jednego dnia odbył się ślub cywilny, drugiego kościelny. Panna Młoda zaprezentowała się w zjawiskowej sukni projektu Giorgio Armaniego.


 No cóż, należy wspomnieć jeszcze o Kim Kardashian. "Wspomnieć" bo jak wiadomo jej małżeństwo trwało krócej niż...przygotowania do ślubu...
W polskim show biznesie odbyły się dwa znaczące śluby. Sakramentalne „tak” powiedziały: prezenterka Agnieszka Popielewicz


 foto East News
oraz pogodynka Paulina Sykut.


  foto East News
Obie panie zjawiskowo prezentowały się na ślubnym kobiercu w śnieżnobiałych kreacjach.
Dajcie znać, jeśli kogoś pominęłam:-)

Polecam kilka ciekawych "ślubnych danych":
    W Polsce w 2011 roku związek małżeński zawarło ponad 200 tysięcy par. Pomimo imponującej liczby nowo zawartych małżeństw odnotowano ich znaczny spadek w stosunku do lat ubiegłych. Być może ma to związek z tym, iż coraz więcej par decyduje się na tzw. związki partnerskie. 
Znacznie wzrósł wiek nowożeńców na przestrzeni kilku lat. Obecnie, bardzo często odnotowuje się śluby „przed trzydziestką”. Średni wiek panien młodych to 26 lat, natomiast panów – 28 lat. Warto zaznaczyć, iż średni wiek nowożeńców w miastach jest o 1,5 roku wyższy niż na wsi. 
Coraz częściej do ołtarza idą osoby z wyższym wykształceniem, co również zmieniło się w porównaniu do lat wcześniejszych. 
Ponad 80% małżeństw to tak zwane małżeństwa pierwsze, czyli związek małżeński panny z kawalerem, co niewiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat.
    Rok 2011 był owocny w nowe związki małżeńskie słynnych i popularnych osób. Numer jeden na liście zawartych małżeństw zajmuje królewski ślub Kate Middleton i księcia Williama. Jest to niewątpliwie uroczystość, która zapadnie w pamięć ludzi na długie lata, podobnie jak królewski ślub księżnej Diany z księciem Karolem. 
W roku 2011 odnotowuje się spadek liczby zawieranych małżeństw na rzecz nieformalnych związków partnerskich. Bez zmian pozostają jednak miesiące, w których odbywa się najwięcej ślubów. Są to niezmiennie miesiące wiosenno-jesienne.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- napisz co Ci się podoba, podziel się z innymi tym co myślisz o tym pomyśle? Dzięki!